کد خبر: 179784

قیمت این روزهای لوازم التحریر "اجباری"

اکثر مشتریان و متقاضیان این دوره‌ از نمایشگاه پاییزه لوازم التحریر در کردستان معتقدند که گرانی قیمت ها بیش از پیش بر روی قدرت خرید آن ها نسبت به سال های گذشته تاثیر گذاشته است و نمی توانند همچون قبل لوازم مورد نیاز فرزندان خود را برای مدرسه تهیه کنند.
اتاق خبر 24

نمایشگاه عرضه لوازم التحریر، هر سال پاییز به مناسبت بازگشایی مدارس در استان کردستان همچون سایر استان های دیگر برپا می شود و خانواده ها برای تهیه اقلام مورد نیاز مدرسه فرزندانشان به این نمایشگاه ها رجوع می کنند. امسال در حالی این نمایشگاه برگزار شد که گران شدن ارز بر تولیدکنندگان و فروشندگان این صنف مانند بسیاری از حوزه‌های دیگر تاثیر گذاشته است.

 غرفه داران این نمایشگاه نیز از اینکه مجبور شده‌اند تحت تاثیر شرایط اقتصادی، قیمت محصولات خود را افزایش دهند، احساس خوشایندی ندارند و برخی از آنها وضعیت فروش را نسبت به دوره‌های گذشته ضعیف‌تر می‌دانند.

علی همراه با خانواده خود مشغول خریدن لوازم التحریر است و معتقد است قدرت خرید مردم به نسبت سال‌های گذشته کاهش یافته و با توجه به شرایط اقتصادی کشور، قشر متوسط نیز توان خرید به مسابه سال‌های گذشته را ندارند.

او گفته، امسال نتوانسته همه وسایل مورد نیاز فرزند بزرگش را بخرد و مجبور به استفاده از لوازم التحریر باقی مانده سال‌های قبل شده است. بیش از ۲۵۰ هزار تومان را برای مانتو، تعدادی دفتر، مداد، مداد تراش، پاکن و خودکار هزینه کرده است.

محمد دو فرزند محصل دارد، شور شوق فراوانی برای خرید کیف و کتاب در وجود فرزندان کوچکش دیده می‌شود. وی تمایلی به خرید کامل لوازم مدرسه به جز لوازم تحریرهای به قول خودش "اجباری و ضروری" ندارد و قیمت نمایشگاه‌ها را مناسب تر برای خرید می‌داند.

محمد خرید کالای باکیفیت را در اولویت قرار داده است و برای او ایرانی یا خارجی بودن تفاوتی ندارد. وی بیش از ١۵۰ هزار تومان برای تعدادی لوازم تحریر خرد خرج کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو