کد خبر: 179778
یادداشت اتاق خبر24:

پاسخ به تهدید سناتور آمریکایی علیه ایران

پهپاد یمنی با آرامکو چه کرد؟ موشک های ایرانی چه خواهد کرد؟
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

حملات پهپادی انصارالله یمن به تأسیسات نفتی آرامکو آنقدر درد آور و سنگین بود که برای سعودی ها و حتی آمریکایی ها غیر قابل باور بود.

تأسیسات نفتی آرامکو بزرگترین شرکت تولید کننده نفت عربستان سعودی با 10 فروند پهپاد مهاجم هدف قرار گرفت و اکنون بیش از 70 درصد تولید خود را از دست داده است.

پهپادهای جبهه مقاومت یمن با طی کردن مسیر 900 کیلومتری با عبور از همه سیستم های پدافند هوایی ارتش سعودی بدون آن که پدافند هوایی عربستان بتواند آنها را رصد کند به تأسیسات نفتی آرامکو خوردند و آتش سوزی مهیبی را باعث شدند.

بیش از 5 سال است که مردم مظلوم یمن زیر بمباران وحشیانه آل سعود و ائتلافی که راه انداخته است، مقاومت کرده و توانسته است به سعودی ها و اماراتی ها شکست های سنگینی را تحمیل کند.
پس از گذشت 5 سال از آغاز حملات وحشیانه آل سعود به یمن و کشتار مردم مظلوم این کشور، معادلات به شدت در حال تغییر است و می رود تا با پیروزی مردم یمن اتفاقات شگرفی در منطقه به ویژه در یمن بیفتد.

حمله به تأسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی و هدف قرار دادن آن از سوی نیروهای انصارالله و ارتش این کشور، در حالی با موفقیت انجام شد که دور تا دور تأسیسات نفتی آرامکو به شدت محافظت می شود و پدافند هوایی ارتش عربستان در اطراف آن مستقر است.

ناتوانی پدافندهای پیشرفته ای که آل سعود از آمریکا خریداری کرده در حملات پهپادی یمن به خوبی نشان داده شد و ثابت کرد که ایمان مردم یمن بر تجهیزات پیشرفته آمریکایی که در اختیار آل سعود است، پیروز خواهد شد.

تأسی مردم یمن به عاشورا و کربلا است که توانسته است 5 سال مقاومت سخت و دشوار را تحمل کند و در کنار آن پیروزی های بزرگی را نیز رقم بزند.

با وجودی که این عربستان است که به یمن تجاوز نظامی کرده و مردم این کشور را قتل عام می کند، هر گاه ارتش و نیروهای مردمی یمن به حملات متجاوزین پاسخ داده اند سران رژیم های حامی عربستان سعودی همچون آمریکا معترض شده و نسبت به آن موضع گیری کرده اند.

آمریکا در جنگ علیه یمن، حامی عربستان و ائتلافی است که سعودی ها راه انداخته اند، ایالات متحده در قتل عام مردم یمن با آل سعود همدست است و در این جنایت شریک جرم محسوب می شود.

در این میان تنها کشوری که از قیام مردم یمن مقابل تجاوز و حملات وحشیانه آل سعود حمایت کرده و می کند، جمهوری اسلامی ایران است.

هر چند حمایت ایران از مردم یمن در زمان مذاکرات هسته ای به خاطر برخی مصلحت اندیشی های دیپلماتیک ناچیز بود، اما پس از بی نتیجه شدن توافق هسته ای حمایت های ایران از انقلاب مردم یمن بیشتر و آشکارتر شد و آن ملاحظات دست و پا گیر دیپلماتیک کنار گذاشته شد.

دیدار سخنگوی جنبش انصارالله یمن با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، جلوه ای از سیاست انقلابی جمهوری اسلامی ایران در قبال جریان های مقاومت اسلامی را نشان داد که توانسته راهبرد مقاومت را به دشمن تحمیل کند و ثابت کند که تنها راه برای پیروزی و سربلندی جبهه مقاومت اسلامی ایستادگی مقابل زورگویی های دشمن است.

آمریکا پس از بازتاب گسترده حملات پهپادی یمن به آرامکو که ویرانی بسیاری به بار آورده و روند تولید نفت در تأسیسات نفتی آرامکو را مختل کرده است، ایران را به خاطر حمایت از مردم یمن و جنبش انصارالله متهم کرده و در حمله پهپادی یمن به آرامکو همدست می داند.
باید به این نکته توجه کرد که 5 سال است عربستان سعودی با حملات وحشیانه خود به یمن همه مراکز و تأسیسات و زیرساخت های این کشور را ویران کرده و هزاران نفر از مردم مظلوم این کشور را به شهادت رسانده است، حق طبیعی و قانونی مردم این کشور است تا از خود دفاع کنند و اگر هم به مراکز حساس عربستان سعودی حمله نظامی انجام می دهند، توانایی و توانمندی نیروهای مردمی و ارتش یمن است که توانسته با بهره گیری از استعدادهای خود پهپاد بسازد و آن را روانه عربستان سعودی کند تا آرامکو هدف قرار بگیرد.

لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه ایالت کارولینای جنوبی در پیام های توئیتری خود، به حملات پهپادی انصارالله و ارتش یمن به پالایشگاه‌های نفت شرکت آرامکو عربستان سعوی واکنش نشان داده.

گراهام نوشته: حوثی‌های تحت حمایت ایران که به پالایشگاه های نفتی عربستان حمله کردند، نمونه دیگری از چگونگی ویران کردن خاورمیانه توسط ایران است. رژیم ایران به صلح علاقه ای ندارد. آنها به دنبال سلاح‌های هسته‌ای و تسلط بر منطقه هستند.

اتهام گراهام به ایران در حالی به ایران وارد می شود که جمهوری اسلامی تاکنون به هیچ کشوری در منطقه تجاوز نکرده و هیچ مردمی را نیز قتل عام نکرده است بلکه ایران نقش یک یاری گر و منجی را در منطقه داشته چرا که دو کشور مهم در منطقه را از شرّ گروه های تروریستی نجات داده و اگر جمهوری اسلامی ایران نبود، اکنون سوریه و عراق در چنگ تروریست ها قرار میگرفت و سرنوشت وحشتناکی در انتظار مردم این دو کشور بود.
این سناتور آمریکایی در ادامه توئیت خود ایران را تهدید کرده و نوشته است؛ هم اکنون زمان آن است که اگر ایران اقدامات تحریک آمیز خود را ادامه دهد یا غنی‌سازی اورانیوم را افزایش دهد، آمریکا حمله به پالایشگاه‌های نفت ایران را بر روی میز قرار دهد.
سناتور آمریکایی رسماً ایران را تهدید به حمله نظامی کرده و به دولت ایالات متحده پیشنهاد داده تا به پالایشگاه های نفت ایران حمله کند، چرایی آن هم به خاطر عدم موفقیت در تحریم نفتی ایران است.
آمریکا پس از خروج از توافق هسته ای هدف اصلی خود را قطع صادرات نفت ایران قرار داد اما تاکنون موفق به این کار نشده است، جمهوری اسلامی ایران نیز اعلام کرد اگر قرار است نفت ایران صادر نشود نفت هیچ کشوری در منطقه صادر نخواهد شد.

با این وجود آمریکایی ها اقدامات تحریمی خود را علیه صادرات نفت ایران اعمال کردند و حتی یک نفتکش ایرانی از سوی انگلیس در تنگه جبل الطارق در یک دزدی دریایی ربوده شد.
اکنون نیز پس از شکست در تحریم نفتی ایران از سوی ایالات متحده، این رژیم برای آن که از فروش نفت ایران جلوگیری کند در اندیشه حمله به پالایشگاه های نفتی کشورمان است، اما این پایان کار نخواهد بود بلکه آغاز یک جنگ خواهد شد که همه پالایشگاه های نفتی منطقه هدف قرار خواهد گرفت و در روند تأمین سوخت دنیا اخلال بزرگی ایجاد خواهد شد و قیمت جهانی نفت بالا خواهد رفت.

ایران با وجود موشک های بالستیک نقطه زن خود به آسانی می تواند پالایشگاه های عربستان، امارات و هر کشوری که در کنار آمریکا و آل سعود ایستاده هدف قرار دهد.

پهپادهای یمنی با بزرگترین پالایشگاه نفتی جهان چه کرد؟ موشک های قدرتمند و پر تعداد جمهوری اسلامی ایران چه خواهد کرد؟

واکنش ایران در صورتی خواهد بود که پیشنهاد لیندسی گراهام سناتور جمهوری خواه آمریکا عملی شود. ایران در اجرای واکنش های خود هیچگاه تردید نداشته و در این مسئله هم تردید نخواهد کرد و علاوه بر آن پایگاه های آمریکا در منطقه نیز هدف قرار خواهد گرفت.