کد خبر: 179707

آغاز فصل مدرسه بهانه ای برای سودجویان

این روز‌ها برپایی انواع پویش‌های خرید لوازم التحریر برای دانش آموزان نیازمندبه راه است، اما چطور باید به پویش‌های رنگارنگ فضای مجازی اعتماد کرد؟
اتاق خبر 24
تبلیغاتشان در فضای مجازی زیاد است. این روز‌ها استوری هر کس را که باز می‌کنی اسم‌های دلسوزانه ای را می‌بینی که برای پویش هایشان انتخاب کردند و با ارائه یک شماره حساب چهارتا جمله دل رحمانه از دوستان خود می‌خواهند که در حد توانشان به حساب‌ها پول واریز کنند. در این بین عده‌ای از روی رودربایستی یا حتی از روی اجبار مبالغی به این شماره حساب‌ها واریز می‌کنند. سوال اینجاست که سرنوشت این پول‌ها چه می‌شود؟ کجا‌ها خرج می‌شوند؟

هر سال با نزدیک شدن به ایام شروع سال تحصیلی اغلب مردم که دانش آموزی در خانواده داشته باشند در تکاپوی خرید لوازم التحریر برای دانش آموزان هستند. اما این روند یک زندگی عادی است با دخل و خرجی متوسط رو به بالا. در این بین کودکانی که در آرزوی داشتن لوازم التحریر جدید و نو هستند شوق و ذوقی برای رسیدن اول مهر ندارند.

در روز‌های منتهی به آخرین ماه تابستان طبق عادت هرسال برای تعداد زیادی از مدارس روستایی و حاشیه شهر‌ها لوازم التحریر فرستاده می‌شود یا به دانش آموزان کار و خیابان کمک‌هایی می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران