کد خبر: 179578

هفتاد و دو سخن عاشورایی

صفحه کتاب دفتر مقام معظم رهبری در اینستاگرام که توصیه‌ها و نظرات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره کتاب و کتاب‌خوانی را منتشر می‌کند در جدید ترین پست خود به کتاب "هفتاد و دو سخن عاشورایی" پرداخت.
اتاق خبر 24

امام سجاد (ع) به تعلیم و تغییر اخلاق در جامعه اسلامی کمر بست. چرا؟ چون طبق تحلیل آن امام بزرگوار، بخش مهمی از مشکلات اساسی دنیای اسلام که به فاجعه کربلا انجامید، ناشی از انحطاط و فساد اخلاق مردم بود. اگر مردم از اخلاق اسلامی برخوردار بودند، یزید و ابن زیاد و عمر سعد و دیگران نمی‌توانستند آن فاجعه را بیافرینند. اگر مردم آن طور پست نشده بودند، آن طور به خاک نچسبیده بودند، آن طور از آرمان‌ها دور نشده بودند و رذایل بر آن‌ها حاکم نمی‌بود، ممکن نبود حکومت‌ها ولو فاسد باشند؛ ولو بی‌دین و جائر باشند بتوانند مردم را به ایجاد چنان فاجعه عظیمی؛ یعنی کشتن پسر پیغمبر و پسر فاطمه زهرا وادار کنند.

مگر این شوخی است؟ یک ملت وقتی منشاء همه‌ی مفاسد خواهد شد که اخلاق او خراب شود. این را امام سجاد (ع) در چهره‌ی جامعه‌ی اسلامی تفحص کرد، و کمر بست به این که این چهره را از این زشتی پاک کند و اخلاق را نیکو گرداند. لذا دعا «مکارم اخلاق» دعاست. اما درس است. صحیفه سجادیه دعاست؛ اما درس است.
هفتاد و دو سخن عاشورایی  صفحه 83

هفتاد و دو سخن عاشورایی گزیده دسته‌بندی شده‌ی بیانات رهبرانقلاب در مورد واقعه عاشوراست. این بریده از کتاب از بخش "دلیل و اهمیت توجه امام سجاد به احیاء و رواج اخلاق اسلامی" انتخاب شده‌است.
آیا قصد خواندن این کتاب را دارید؟


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.