کد خبر: 179527

آخرین حجم آب موجود در مخازن سدها

آمارها حاکی از آن است که ارتفاع بارندگی در کل کشور نسبت به میانگین بلندمدت ۳۹ درصد افزایش داشته است. همچنین ارتفاع بارندگی در کل کشور در مردادماه ۲.۲ میلی‌متر نسبت به ماه گذشته (۳.۹ میلی‌متر) ۴۳.۶ درصد کاهش داشته است.
اتاق خبر 24

طبق آخرین آمار وزارت نیرو ارتفاع بارندگی در کل کشور نسبت به زمان مشابه سال آبی گذشته، ۱۰۱ درصد افزایش و حجم آب موجود مخازن سدهای کل کشور تا پایان مرداد ۱۳۹۸ نسبت به پایان ماه تیر، ۱۰.۳ درصد کاهش داشته است.

تولید انرژی نیروگاه‌های برق آبی در مردادماه سال جاری نسبت به تیرماه ۵.۴ درصد کاهش و حجم آب صرفه‌جویی شده در چاه‌ها در این ماه نسبت به ماه گذشته‌اش، ۲.۲ درصد افزایش داشته است. تعداد نصب کنتور هوشمند آب و برق روی چاه‌های آب نیز نسبت به تیرماه ۴۰.۷ درصد کاهش داشته است.

آخرین میزان بارندگی‌های کشور از ابتدای مهر ۹۷ تا پایان مرداد ۹۸

بر اساس این گزارش، ارتفاع بارندگی در دریای خزر در سال آبی جاری ۵۴۴.۲ میلی‌متر، سال آبی گذشته ۳۸۹.۸ میلی‌متر و میانگین بلندمدت ۴۰۱.۶ میلی‌متر است. درصد اختلاف میزان بارندگی در دریای خزر نسبت به سال آبی گذشته ۴۰ و میانگین بلندمدت آن ۳۶ درصد است.

در سال آبی جاری خلیج فارس و دریای عمان شاهد ۵۳۵.۷ میلی‌متر، در سال آبی گذشته ۲۱۱.۷ میلی‌متر و میانگین بلندمدت ۳۶۰.۹ میلی‌متر بوده است. درصد اختلاف بارندگی در این حوزه‌های آبریز نیز نسبت به سال آبی گذشته ۱۵۳ و میانگین بلندمدت آن ۴۸ درصد بوده است.

میزان بارندگی در دریاچه ارومیه در سال آبی جاری، سال آبی گذشته و میانگین بلندمدت به ترتیب ۴۹۱، ۴۰۷.۸ و ۳۳۷.۲ میلی‌متر بوده است. درصد اختلاف نسبت به سال آبی گذشته ۲۰ و میانگین بلندمدت ۴۶ درصد بوده است.

ارتفاع بارندگی در سال آبی جاری در فلات مرکزی ۲۱۳.۸، در سال آبی گذشته ۱۰۳ و میانگین بلندمدت آن ۱۶۲.۲ میلی‌متر بوده است. درصد اختلاف در این حوزه آبریز نسبت به سال آبی گذشته ۱۰۸ و میانگین بلندمدت ۳۲ درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.