کد خبر: 179522

دلیل امتناع واحد‌های صنفی از عدم درج قیمت روی کالا

واحد‌های صنفی و عرضه کنندگان خدمات موظف به درج قیمت برروی کالا‌های خود هستند از این رو برخی افراد سودجو با وجود جرائم نقدی باز هم به تخلفات خود در زمینه عدم درج قیمت برروی کالاها ادامه می‌دهند.
اتاق خبر 24

درج قیمت بر روی کالا و رعایت قیمت‌های مصوب یکی از عناصر مهم در روابط بین عرضه کننده و خریدار محسوب می‌شود.

در این میان یکی از مواردی که قانون در صورت ارتکاب آن، برای تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان کالا و خدمات مجازات تعیین کرده، عدم درج قیمت بر روی کالا و خدمات است.

به همین منظور عرضه‌کنندگان کالا و خدمات مکلفند با درج برچسب روی کالا، یا نصب تابلو در محل کسب وکار خود، قیمت کالا یا هزینه خدمات را به طور واضح و روشن به اطلاع عموم مصرف کنندگان برسانند.

از این رو ماده ۶۵ قانون نظام صنفی در زمینه تخلفاتی همچون "عدم درج قیمت"، "نصب نکردن برچسب قیمت بر کالا"، "‌استفاده نکردن از تابلو نرخ دستمزد خدمت در محل کسب یا حرفه" یا درج قیمت به نحوی که برای مراجعه‌کنندگان قابل رؤیت نباشد، جریمه نقدی در نظر گرفته است.

لازم به ذکر است که نصب برچسب قیمت و صدور فاکتور از الزامات قانون بوده و تمامی واحد‌های صنفی که در زمینه عرضه کالا و خدمات مشغول هستن موظف به نصب نرخنامه در محل دید عموم هستند.

با این حال عده‌ای از سودجویان با هدف دریافت سود بیشتر از فروش خود از درج قیمت برروی کالا‌ها امتناع می‌کنند که با وجود جریمه نقدی برای متخلفین باز هم این موضوع ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.