کد خبر: 179409

امید به پیشرفت گردشگری با تاسیس وزارت خانه

 یک کارشناس گردشگری گفت: زیر ساخت‌های گردشگری در ایران ضعیف و قدیمی است و باید نوسازی شوند .
اتاق خبر 24

محمد کاوه در خصوص تاسیس وزارت خانه گردشگری اظهار کرد: عمدتا اختیارات یک وزیر از مدیر یک سازمان بیشتر است و با تشکیل وزارت خانه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی امیدواریم که در این صنعت رشد بسیار زیادی داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: وزیر گردشگری در راستای فعالیت و پیشبرد این صنعت می‌تواند با وزارت خانه‌های دیگر در ارتباط باشد و ضمن همکاری با آنها، وضعیت اشتغال زایی نیز در کشور بهبود یابد.

این کارشناس گردشگری عنوان کرد: متولیان امر گردشگری در کشور باید هزینه سفر‌های داخلی را برای هم وطنان کاهش دهند تا مردم بتوانند با حداقل هزینه به مقصد مورد نظر خود سفر کنند.

کاوه در رابطه با ساخت هتل در کشور ادامه داد: هزینه ساخت هتل در کشور بسیار زیاد است و از طرفی هم برای کسب مجوز‌های داخلی و بین المللی مشکلات زیادی وجود دارد که با این وجود هتل‌های ایرانی به اجبار هزینه‌های زیادی را در اضای یک شب اقامت دریافت کنند، هزینه‌هایی که در برابر امکانات هتل بسیار زیاد است.

وی خاطر نشان کرد: زیر ساخت‌های گردشگری در ایران ضعیف و قدیمی است و باید نوسازی شوند همچنین هتل‌هایی با کیفیت بالا و انواع تفریحات در شهر‌های مهم کشور تاسیس شود.

این کارشناس گردشگری یادآور شد: شهر‌های شمال کشور جاذبه‌های زیادی برای گردشگری دارند، اما به دلیل نداشتن هتل‌های خوب و مناسب از حداقل توریست‌های خارجی برخوردار است.

کاوه با اشاره به وسایل نقلیه عمومی گفت: باید یک سری وسایل نقلیه عمومی در مناطق گردشگری کلان شهر‌های کشور تاسیس شوند که جابه جایی برای توریست‌ها آسان‌تر شود.

وی اظهار کرد: یکی از هدف‌های اخیر دولت این است که تا سال ۱۴۰۴، سالانه ۲۰ میلیون گردشگر و ۲۵ میلیون دلار درآمد در این زمینه داشته باشیم که امیدواریم در ۵ سال باقی مانده به این هدف دست پیدا کنیم.

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.