کد خبر: 179381

اختلافات بر سر انتقال پایتخت سیاسی در کدام موضوعات است؟

نماینده نجف آباد در مجلس آخرین وضعیت انتقال مرکز سیاسی اداری کشور و ساماندهی تهران را تشریح کرد.
اتاق خبر 24

ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات شورای عالی انتقال مرکز سیاسی اداری کشور و ساماندهی تهران، گفت: پنجمین جلسه این شورا اوایل مهرماه برگزار می‌شود،  البته کارگروهی در این زمینه تشکیل شده که هر دو هفته یکبار جلساتی را دارد.

وی با بیان اینکه اختلافاتی بر سر انتقال پایتخت سیاسی در جلسات کارگروه وجود دارد، ادامه داد: اختلافات بیشتر درباره موضوعاتی همچون، ضرورت انتقال پایتخت،مکان‌یابی، نحوه انتقال، نحوه تامین مالی این انتقال است که در کارگروه درباره این موضوعات در حال بحث و گفت‌وگو هستیم.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس درباره نحوه تامین مالی طرح انتقال پایتخت سیاسی، اضافه کرد: در کارگروه پیشنهاد شده که ساختمان‌های که ادارات در تهران دارند با ساختمان‌های که قرار است پایتخت به آن استان یا شهر انتقال پیدا کند تهاتر شود و یا اینکه با جذب منابع از بخش خصوصی و واگذاری بخشی از این طرح به بخش خصوصی بار مالی آن را کمتر کنیم.

ابوترابی با اعلام اینکه تاکنون درباره مکان انتقال پایتخت به جمع‌بندی نرسیده‌ایم، اظهار داشت: پیشنهاد شده بود که وزارتخانه‌ها در سراسر کشور پراکنده شوند که این موضوع نیز منتفی شد چون عملاً انجام این کار توجیه اقتصادی نداشت.

وی با بیان اینکه تا پایان شهریور ماه باید در کارگروهی که تشکیل شده  برای رسیدن به یک نقطه مشخص به جمع بندی برسیم و آن را به شورای عالی انتقال مرکز سیاسی اداری کشور اعلام کنیم، گفت: در جلسات کارگروه درباره مدل پایتخت به جمع‌بندی نرسیده‌ایم و مدل‌های مختلف (پایتخت فرهنگی، اجتماعی) را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.