کد خبر: 179270
یادداشت اتاق خبر24:

پاسخ به سخنان کارشناس رژیم صهیونیستی

رئیس آژانس فضایی رژیم صهیونیستی  مقاله ای در بلومبرگ چاپ کرده و در آن مدعی شده که تهدید نظامی ایران بسیار اغراق آمیز شده است.  
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

اسحاق بن اسرائیل در مقاله خود نوشته؛ «اگر ایران به سلاح هسته ای دست یابد، به یک تهدید استراتژیک تبدیل می شود. اسرائیل باید هر کاری چه از لحاظ دیپلماتیک و چه از منظر نظامی انجام دهد تا از وقوع این امر جلوگیری کند.»

درباره آن بخش از مقاله این کارشناس صهیونیست که ادعا کرده تهدید نظامی ایران علیه رژیم صهیونیستی اغراق آمیز است باید چند نکته را به وی یادآور شویم.

رئیس آژانس فضایی رژیم صهیونیستی را به بازخوانی تاریخ جنگ 8 ساله عراق در دوران صدام فرا می خوانیم و یادآور می شویم که در آن 8 سال، جمهوری اسلامی ایران با کمترین سلاح مقابل مجهزترین ارتش منطقه ایستادگی کرد و پیروز میدان نبرد نابرابری بود که آمریکا، شوروی سابق و رژیم های عربی منطقه به ویژه سعودی علیه ایران به راه انداخته بودند و از صدام حمایت می کردند.

صهیونیست ها از چند و چون و کیفیت های کمک های نظامی، تسلیحاتی و مالی آمریکا،اروپا، شوروی سابق و رژیم های عربی منطقه به صدام با خبر هستند.

نتیجه جنگ 8 ساله با ایران شکست صدام بود، شکستی که حتی در قطعنامه 598 نیز با متجاوز دانستن رژیم عراق مضاعف شد.

همزمان با جنگ و پس از پایان آن، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تلاش های بسیاری را آغاز کردند تا بتوانند در زمینه بسیاری از تسلیحات نظامی و دفاعی، کشور را خودکفا کنند و در این راه به موفقیت های بزرگی دست یافتند که اکنون دستاوردهای بزرگ آن دیده می شود.
توانمندی های نظامی، دفاعی و تهاجمی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اغراق آمیز نیست، بلکه واقعیتی است که وجود دارد و بارها برخی، طعم آن را چشیده اند.

جمهوری اسلامی با فناوری داخلی خود توانسته است به پیشرفت های بزرگی در زمینه موشکی دست یابد. توانمندی موشکی ایران اکنون یک مولفه قدرت و عامل بازدارنده مقابل دشمنانی چون رژیم صهیونیستی و آمریکا است.
تنها کافی است این کارشناس صهیونیستی به هدف قرار گرفتن پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی که وارد حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس شده بود توجه داشته باشد آنگاه توانایی موشکی و نظامی ایران را اغراق آمیز بداند.

پهپاد آمریکایی در بالاترین سقف پروازی قرار داشت که هدف یک فروند موشک سوم خرداد ساخت ایران قرار گرفت و سرنگون شد.

بخش کوچکی از فناوری همین موشک ها اکنون در اختیار حزب الله لبنان و انصارالله یمن قرار دارد، حزب الله لبنان کابوس ابدی برای صهیونیست ها است تا زمانی که اسرائیل نابود شود. سرزمین های اشغالی پس از حمله پهپهاد ارتش صهیونیستی به لبنان، در وحشت انتقام به سر میبرد.

هدف قرار گرفتن یک فروند نفربر سربازان صهیونیستی و هلاکت 4 نیروی ارتش این رژیم، انتقام حمله پهپادی اسرائیل به لبنان نبود، هنوز انتقام اصلی این اقدام باقی است و به خاطر همین، نیروهای صهیونیستی در انتظار انتقام باقی مانده اند و حتی مراکز نظامی خود را در مرز با لبنان تخلیه کرده اند.

رئیس آژانس فضایی رژیم صهیونیستی را به دیدن گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم ارجاع می دهیم، گزارشی که نشان می دهد سربازان این رژیم پایگاه مرزی خود را با لبنان از ترس انتقام حزب الله تخلیه کرده اند.

خبرنگار شبکه «روسیا الیوم» با حضور در خط مرزی میان لبنان و فلسطین اشغالی، نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی از ترس ادامه عملیات تلافی‌جویانه حزب‌الله لبنان، پایگاه‌های مرزی خود را تخلیه کرده است.

رژیمی که از حملات حزب الله لبنان واهمه دارد و از ترس آن پایگاه مرزی خود را تخلیه می کند، چگونه اعتقاد دارد توان نظامی ایران اغراق آمیز است.

با وجودی که برجام وجود دارد و حکم شرعی رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز صادر شده است، باز هم رژیم اسرائیل مدعی است ایران در حال ساخت سلاح هسته ای است و ایران را خطری هسته ای معرفی می کند، توهمی که بر اساس یک دروغ بزرگ بنا نهاده شد و باعث شد تا تحریم های اقتصادی آمریکا، اروپا و شورای امنیت علیه ایران وضع شود.

اگر به اعتقاد این کارشناس صهیونیستی
هواپیماهای نیروی هوایی ایران باید در موزه نمایش داده شوند و به میدان نبرد فرستاده نشوند، کافی است به توانایی های همین هواپیماهای قدیمی با خلبانان دلاور و شجاع نیروی هوایی ارتش توجه کند تا متوجه شود که همین هواپیماها تاکنون توانسته اند بدون آن که قطعات آنها از خارج تهیه شود، به پرواز در آیند و مأموریت خود را انجام دهند، مضاف بر این که اگر ارتش رژیم صهیونیستی به هواپیماهای اف 35 خود می نازد، شکارچی آنها ساخته شده و باور 373 قاتل اف 35 آمریکایی است.

رژیم اسرائیل وابستگی شدید نظامی به آمریکا دارد، همه سلاح های این رژیم را آمریکا تأمین می کند در حالی که بسیاری از تجهیزات نظامی ایران به دست نیروهای متخصص داخلی ساخته میشود و صفر تا صد آن در ایران تولید می شود.

تولید داخلی تجهیزات و تسلیحات نظامی، یک مزیت مثبت و بزرگی برای جمهوری اسلامی ایران است که رژیم صهیونیستی از آن محروم است.

اگر این کارشناس صهیونیست اعتقاد دارد ناوگان ایران قادر به تأمین امنیت دریایی خود در خلیج فارس و دریای عمان نیست، به روش توقیف نفتکش انگلیسی در خلیج فارس توجه کند که این نفتکش از سوی یک فروند ناو نظامی نیروی دریایی انگلیس اسکورت می شد اما نیروی دریایی سپاه با این وجود توانست نفتکش را به آسانی توقیف کند.

البته طبیعی به نظر می رسد که کارشناسان رژیم صهیونیستی برای دل خوشی خود و ساکنین سرزمین های اشغالی چنین تحلیل هایی را به رسانه هایی چون بلومبرگ بدهند تا ناامیدی و وحشت شدیدی که به جان سران و ساکنان سرزمین های اشغالی افتاده اندکی فروکش کند.

اما سران و کارشناسان رژیم صهیونیستی هیچگاه نخواهند توانست ترس و وحشت دائمی در دل خود و ساکنان را از وجود حزب الله لبنان و جمهوری اسلامی ایران با توانمندی های بسیار بالا دور کنند چرا که همواره کابوس ایران در خواب و بیداری های صهیونیست ها، آنها را راحت نخواهد گذاشت.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران ‌گفته است؛ جبهه مقاومت، نظام سلطه را از اریکه قدرت به زیر خواهد کشید و همگان اضمحلال رژیم منحوس صهیونیستی را به چشم خواهند دید و آن روز دیر نیست و تردیدی در رسیدن چنین روزی نیز وجود ندارد.

موشک های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با انواع گوناگون ساخته شده اند برای نابودی اسرائیل.

شبکه خبری سی ان ان درباره الحاق موشک خرمشهر به یگان موشکی ایران گزارش داده است؛ موشک خرمشهر با برد ۲ هزار کیلومتر به راحتی قادر است اسرائیل و عربستان سعودی را هدف قرار دهد.

حال کارشناس فضایی رژیم صهیونیستی می خواهد بگوید هواپیماهای ایران باید به موزه برود، اهمیتی ندارد، اهمیت موضوع در این است که موشک های ایران اجازه نخواهد داد که اف 35 های اسرائیل از پایگاه های خود به پرواز در بیاید. فرودگاه های نظامی ارتش رژیم صهیونیستی هدف موشک های بالستیک ایران قرار خواهد گرفت و اف 35 افسانه ای از کار خواهد افتاد.