کد خبر: 179226

فرمانده جدید ارتش کره شمالی را بشناسید

رسانه‌های دولتی کره شمالی اعلام کردند پیونگ یانگ یکی از ژنرال‌های ارتش با تخصص در زمینه توپخانه را به عنوان فرمانده جدید ارتش این کشور منصوب کرد.
اتاق خبر 24

 اقدامی که به گفته یک تحلیلگر احتمالا بیانگر برنامه‌های این کشور برای ساخت تسلیحات جدید است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) گزارش داد که پاک جونگ چون به عنوان فرمانده ارتش کره شمالی منصوب شده است و این تصمیم در جریان نشستی با حضور کیم جونگ اون رهبر این کشور اعلام شد.
پاک جایگزین ری یونگ جیل که در عملیات نظامی تخصص داشت و از سال ۲۰۱۳ میلادی فرمانده ارتش کره شمالی بود می‌شود.

آهن چان – ایل یک پناهجو و محقق کره شمالی در سئول گفت: ارتقای پاک جونگ چون از ریاست فرماندهی توپخانه ارتش کره شمالی احتمالا حاکی از تمرکز نظامی جدید در ساخت تسلیحات است.

وی به خبرگزاری فرانسه گفت: کره شمالی از جانب جنگنده‌های رادار گریز F۳۵ آمریکا که کره جنوبی اوایل سال جاری میلادی آنها را خریداری کرد احساس تهدید می‌کند.

این محقق افزود: شایان ذکر است که پاک در جریان مراسمی برای شلیک آزمایشی تسلیحات جدید کره شمالی کیم جونگ اون را همراهی کرده است. ارتش کره شمالی با رهبری پاک احتمالا تلاش خواهد کرد که پیوگ یانگ توپخانه را در کنار سیستم جدید تسلیحاتی‌اش اولویت قرار دهد.

پاک همچنین کیم جونگ اون را در جریان نظارت بر پرتاب آزمایشی موشک‌های هدایت شونده تاکتیکی جدید در ماه اوت همراهی کرده بود. بر اساس گزارش خبرگزاری KCNA در ماه ژوئیه پاک همچنین در جریان نظارت رهبر کره شمالی بر آزمایش یک سیستم چند منظوره پرتاب راکت هدایت شونده با کالیبر بالا شرکت داشت.

 

 
 
منبع: خبرگزاری ایسنا