کد خبر: 178829
یادداشت اتاق خبر24:

برقراری مدیریت صحیح در قوه قضاییه با دوری از حاشیه ها

با وجود این که آقای ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه، پیش از انتصاب در این جایگاه، یکی از رقبای انتخاباتی آقای روحانی بود، اما پس از این که به ریاست قوه قضاییه برگزیده شد، وارد مسائل و حاشیه های سیاسی نشد.
اتاق خبر 24

یادمان هست که در زمان انتخابات ریاست جمهوری سال 96 رقیب آقای رئیسی چگونه به تخریب این نامزد انتخابات ریاست جمهوری می پرداخت و حتی در مناظره های انتخاباتی که از صدا و سیما پخش می شد از گزند رقبا نیز مصون نبود.

و حتماً به یاد دارید در زمان ریاست قوه قضاییه سابق میان دو قوه مجریه و قضاییه و حتی در دوران ریاست جمهوری پشین (آقای احمدی نژاد) جدل و بحث های شدیدی میان سه قوه در جریان بود.

متاسفانه نمایش و نمایان شدن اختلافاتی که هیچ فایده ای هم برای مردم و کشور نداشت، هزینه های سیاسی و روانی زیادی را هم وارد می کرد، اما حتی با وجود تذکراتی که از سوی دلسوزان نظام به طرفین می شد، شاید در مقطعی، کوتاه می آمدند اما پس از چندی بار دیگر درگیری ها شروع میشد.

یکی از اتفاقات خوب و مبارکی که پس از انتصاب آقای رئیسی در جایگاه ریاست قوه قضاییه افتاده است، پرداختن به مسائل و موضوعات مهمی است که در چهارچوب وظایف اصلی قوه قضاییه است. در واقع رسیدن به وظایف اصلی و مهم قوه قضاییه که تاکنون رضایت افکار عموم یرا هم در پی داشته است.

شاید تا پیش از این بسیاری از آن مسائل و موضوعات بر زمین مانده بود چرا که بیشتر وقت دستگاه قضا و حتی دیگر قوا پرداختن به مسائل حاشیه ای، صرف و هدر می شد.

انگیزه ای که اکنون برای مبارزه با مفاسد به ویژه فساد اقتصادی در دستگاه قضایی دیده میشود، اثبات این مدعا است که قوه قضاییه به ریل اصلی خود بازگشته و در حال جبران کم کاری هایی است که از دوره های گذشته به ارث برده است.

مدیریتی که هم اکنون در قوه قضاییه حاکم گشته و در حال ادامه این روند از مدیریت صحیح است، بر گرفته و نشأت گرفته از ولایتمداری و ولایت پذیری است.

همانگونه که در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران چنین ویژگی ای وجود دارد و باعث پیشرفت های بزرگی در سازمان نیروهای مسلح کشورمان شده، امید زیادی وجود دارد که روش مدیریتی ریاست قوه قضاییه کشورمان همینگونه ادامه داشته باشد و از حاشیه دوری کند و از ایجاد حاشیه هم، از سوی هر فردی در مجموعه خود جلوگیری کند، قطعاً اینگونه اگر باشد کارهای قوه قضاییه بهتر و مناسبتر پیش خواهد رفت که این روند رضایت مردم را در پی خواهد داشت.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.