کد خبر: 178704

افزایش ابر و احتمال رگبار پراکنده برای ارتفاعات در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را طی روز‌های آتی تشریح کرد.
اتاق خبر 24

امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی کشور، گفت: امروز تداوم بارش در استان‌های ساحلی خزر به ویژه گیلان و مازندران پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به بارش‌های رگباری در استان‌های گیلان و مازندران احتمال سیلاب ناگهانی وجود دارد، افزود: به مردم توصیه کرده ایم از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و همچنین تردد در مناطق مرتفع استان‌ها به علت وقوع رعد و برق و برخورد صاعقه خودداری کنند.

نقشینه با تاکید بر اینکه سواحل شمال امروز و فردا کاهش دمای ۴ تا ۶ درجه‌ای دما را تجربه خواهند کرد، تصریح کرد: امروز برای آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، کردستان، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز تهران و سمنان در ساعات بعد ازظهر و شب رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ خوهد داد. 

وی با بیان اینکه فردا و پس فردا از شدت بارش در سواحل خزر کاسته می‌شود و در برخی ساعات بارش پراکنده خواهیم داشت، گفت: سه شنبه با نفوذ جریانات خنک شمالی افزایش بارندگی در سواحل شمال رخ می‌دهد.

نقشینه با تاکید بر اینکه در طی دو روز آینده در بخش‌هایی از آذربایجان شرقی، غربی رگبار‌های پراکنده‌ای رخ می‌دهد که گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد بود، افزود: سه شنبه در استان‌های خراسان شمالی، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی در ساعات بعد از ظهر به صورت پراکنده بارش باران خواهیم داشت.

کارشناس هواشناسی با بیان اینکه برای نوار شرقی کشور در سه روز آینده به ویژه شرق خراسان جنوبی، کرمان و زابل خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود، گفت: مردم باید از قرار گرفتن در فضای باز در زمان غبار آلود شدن هوا خودداری کنند.

نقشینه با تاکید بر اینکه برای تهران امروز بعد از ظهر در ارتفاعات افزایش ابر و احتمال رگبار پراکنده پیش بینی می‌شود، افزود: بیشینه دمای تهران امروز ۳۳ می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی کشور یادآور شد: اهواز با دمای ۴۸ درجه گرم‌ترین و همدان و شهرکرد با دمای ۱۲ درجه به عنوان خنک‌ترین مراکز استان در کشور بوده اند.

منبع: جام نیوز

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.