کد خبر: 178366

از لایحه مقابله با حیوان‌آزاری چه خبر؟

مدیر کل دفتر حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست آخرین وضعیت لایحه مقابله با حیوان‌آزاری را تشریح کرد و گفت: به پیشنهاد معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری قرار شده است که پیش‌نویس تهیه شده برای لایحه مقابله با حیوان‌آزاری در قالب یک لایحه مستقل و جامع به دولت ارائه شود.
اتاق خبر 24

معصومه حسین‌پور با اشاره به سابقه تدوین لایحه مقابله با حیوان‌آزاری اظهارکرد: در سال ۹۴ در سازمان حفاظت محیط زیست جلسات متعددی با حضور متخصصان و چند حقوقدان برگزار و پیش‌نویس لایحه مقابله با حیوان‌آزاری تهیه و به دولت ارسال شد. 

وی ادامه داد: بنا به تصمیمات کمیسیون لوایح در دولت مقرر شد لایحه مقابله با حیوان‌آزاری در قالب مواد الحاقی به قانون مجازات اسلامی از طرف قوه قضاییه مورد پیگیری قرار گیرد.

مدیر کل دفتر حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست در پایان گفت: معاونت حقوقی ریاست جمهوری اردیبهشت امسال پیشنهاد داد که پیش‌نویس لایحه مقابله با حیوان‌آزاری با مشارکت سازمان حفاظت محیط زیست و سایر نهادهای متولی از جمله سازمان شهرداری‌ها و سازمان دامپزشکی تکمیل شود به‌طوری که علاوه بر مسائل جرم‌انگاری، احکام حمایتی نیز به این لایحه اضافه شود و این موضوع در حال پیگیری است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.