کد خبر: 178338

مرداد طلایی بورس‌کالا با طعم زیره و زعفران

در میان قراردادهای آتی زعفران بیشترین حجم و ارزش معاملات در سررسید شهریورماه ۱۳۹۸ زعفران نگین رقم خورد.
اتاق خبر 24

در جریان معاملات مرداد ماه در بازار مشتقه بورس‌کالای ایران معامله‌گران بیش از یک میلیون و ۲۹۴ هزار و ۴۱۱ قرارداد آتی زعفران و زیره سبز را طی ۲۸۱ هزار و ۳۲۵ دفعه منعقد کرده و ارزشی بیش از ۲۰هزار و ۳۳۳ میلیارد و ۶۱۴ میلیون ریال را رقم زدند.

در بخش قراردادهای آتی زعفران، معامله‌گران بر پایه دو محصول زعفران نگین و رشته‌ای در مجموع بیش از یک میلیون و ۲۵ هزار قرارداد آتی را منعقد کردند که ارزش انعقاد این تعداد قرارداد به رقمی بیش از ۱۰ هزار و ۸۴۴ میلیارد ریال به ثبت رسید.

در میان قراردادهای آتی زعفران بیشترین حجم و ارزش معاملات در سررسید شهریورماه ۱۳۹۸ زعفران نگین رقم خورد؛ به‌طوری‌که در سررسید مذکور معامله‌گران تعداد ۶۴۸ هزار و ۵۷۳ قرارداد منعقد کردند و ارزش ۷۰۵۶ میلیارد ریالی را برای آن به ثبت رساندند.

معامله‌گران همچنین در دو سررسید تحویل مهر و مرداد ۱۳۹۸ به ترتیب حدود ۱۷۴ هزار و ۱۱۹ هزار قرارداد آتی زعفران نگین را منعقد کردند که ارزش معاملات این دو قرارداد در مجموع به رقمی حدود ۲۹۶۷ میلیارد و ۶۱۳ میلیون ریال رسید. در قراردادهای آتی زعفران رشته‌ای نیز معامله‌گران شاهد انعقاد تعداد ۱۵ هزار و ۶۹۶ قرارداد بودند که انعقاد این تعداد قرارداد ارزش ۱۴۰ میلیارد و ۵۴۹ میلیون ریالی را در پی داشت.
در بخش معاملات قراردادهای آتی زیره سبز نیز طی مردادماه سال‌جاری بیش از ۱۹۹ هزار و ۵۰۰ قرارداد برای تحویل شهریور ماه و حدود ۶۹ هزار و ۵۰۰ قرارداد برای تحویل در آبان ماه ۹۸ منعقد شد و ارزش معاملات این دو سررسید معاملاتی به رقمی بالغ بر ۹۴۸۹ میلیارد و ۵۹۱ میلیون ریال رسید.

زیره‌سبز، صدرنشین معاملات هفتگی بازار آتی
معاملات بازار مشتقه بورس‌کالا در مردادماه درحالی به پایان رسید که در هفته پایانی ماه مذکور نیز معامله‌گران در هشت سررسید فعال در بازار در مجموع بیش از ۶۴۱ هزار قرارداد آتی را به ارزش ۹۲۲۵ میلیارد و ۸۹۳ میلیون ریال منعقد کردند. به این ترتیب، در هفته منتهی به مردادماه ۹۸ تعداد موقعیت‌های باز به ۸۰ هزار و ۸۸۳ موقعیت افزایش یافت و بیشترین حجم معاملات با انعقاد نزدیک به ۱۰۲ هزار قرارداد به قرارداد آتی زعفران نگین تحویل شهریور ماه جاری اختصاص داشت و از نظر ارزش معاملات، سررسید شهریور قراردادهای آتی زیره‌سبز با ارزش ۱۸۱۰ میلیارد و ۲۴۱ میلیون ریالی در صدر ایستاد.

منبع: رادیو سهام

 

 
 

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.