کد خبر: 178249

هشدار تند رئیس جمهور پاکستان به هند

رئیس جمهور پاکستان هشدار داد چنانچه هند به کشورش جنگی را تحمیل سازد پاکستان نیز پاسخی درخور به آن خواهد داد.
اتاق خبر 24

به نوشته روزنامه ایندیا تودی، عارف علوی رئیس جمهور پاکستان در اظهاراتی به هند هشدار داد: پاکستان به هر گونه اقدام تجاوزگرانه هند علیه خود پاسخی درخور خواهد داد و چنین تجاوزگری تاثیراتی خطرناک برای منطقه در پی خواهد داشت.
رئیس جمهور پاکستان در ادامه به شدت از سیاست‌های دولت نارندرا مودی نخست وزیر هند انتقاد کرده و گفت: دولت مودی تحت تاثیر یک ذهنیت هیتلری بوده و تهدید هسته‌ای هند بسیار خطرناک است و می‌تواند تبعات جدی در پی داشته باشد.

علوی با اشاره به این که هر دو کشور هند و پاکستان قدرت هسته‌ای محسوب می‌شوند از جامعه بین المللی خواست به اظهارات غیرمسئولانه0 اخیر راجنات سینگ وزیر دفاع هند علیه پاکستان واکنش نشان دهد.

علوی گفت: جهان باید بیانیه غیر مسوولانه وزیر دفاع هند را مورد توجه قرار دهد.

رئیس جمهور پاکستان در ادامه همچنین از تصمیم اخیر دولت هند برای تغییر وضعیت خودمختاری منطقه جامو و کشمیر انتقاد کرده و گفت: این دولت هیچ حقی برای تغییر وضعیت این منطقه مورد مناقشه ندارد.

او تاکید کرد: هند تمامی قطعنامه‌های سازمان ملل در ارتباط با کشمیر را نقض کرده است.
عارف علوی در ادامه همچنین هند را متهم به نادیده گرفتن قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل درباره کشمیر و مرتکب شدن "جنایات شنیع" در منطقه دره کشمیر کرد.
او خاطر نشان کرد: دولت هند هرگز قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل درباره کشمیر را نپذیرفت و همواره مرتکب جنایات شنیع در این دره اشغالی با کشتار هزاران کشمیری بیگناه شده است.
علوی تصریح کرد: مردم کشمیر مستحق حق تعیین سرنوشت و تصمیم‌گیری درباره آینده خود بوده و باید جلوی تجاوزگری‌های هند و تروریسم دولتی این کشور گرفته شود.
 

منبع: خبرگزاری ایسنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.