کد خبر: 178189

استفاده از نسل جوان برای اداره کشور یک ضرورت است

رئیس جمهور گفت: ما نسل اولی‌ها و دومی‌های انقلاب کم کم باید خانه را تمیز و جارو کنیم و آن را به صاحبخانه که نسل‌های سوم و چهارم انقلاب هستند بسپاریم؛ لذا در این مقطع استفاده از نسل جوان برای اداره کشور یک ضرورت است.
اتاق خبر 24
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز شنبه در آغاز هفته دولت در جریان تجدید میثاق هیئت دولت با آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) در مرقد مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: خدا را شاکریم که در شروع کار سومین سال دولت دوازدهم به زیارت تربت امام راحل نائل شده‌ایم؛ حضور ما در کنار مرقد امام، یاد و از سیره و خط امام امت و تعهد چند باره به مسیری است که او برای ما برگزیده است.
 
رئیس‌جمهور گفت: در گفتمان جمهوری اسلامی مدیریت یک نظم و نظام اسلامی مطرح است؛ آن‌هایی که فکر می‌کنند گفتمان انقلاب در بر ابر گفتمان جمهوری اسلامی است خطا می‌کنند، بلکه این دو در طول یکدیگرند البته در بسیاری از موارد، جمهوری اسلامی را با معیار‌های انقلاب تطبیق می‌دهیم و اگر اصلاحی لازم است آن را صورت می‌دهیم.
 
وی با اشاره به ضرورت خدمت دولت به مردم گفت: دلیل آنکه نظام و انقلاب ما تاکنون از آسیب‌های دشمنان مصون مانده، همراهی مردم با این نظام و انقلاب است؛ ما نسل اولی‌ها و دومی‌های انقلاب کم کم باید خانه را تمیز و جارو کنیم و آن را به صاحبخانه که نسل‌های سوم و چهارم انقلاب هستند بسپاریم؛ لذا در این مقطع استفاده از نسل جوان برای اداره کشور یک ضرورت است.
 
رئیس جمهور گفت: ۳۰ سال از رحلت امام (ره) گذشته است ونظامی که او معمار آن بود نه تنها در برابر باد و باران مصون ماند که در برابر طوفان و سیل هم مقاوم ایستاد و امروز می‌بینیم که نظام جمهوری اسلامی، ایرانی پرقدرت را در منطقه حساس غرب آسیا به نمایش گذاشته است.
 
روحانی با بیان اینکه امروز در یک شرایط سخت و پیچیده‌ای قرار گرفته ایم گفت: در طول یکسال گذشته مردم در رنج و سختی بودند، اما در برابر توطئه‌های بیگانگان ایستادند؛ امروز روز حمایت مردم از دولت و روز خدمت بیشتر دولت به مردم است.
 
وی با بیان اینکه ما با وحدت دولت و ملت و همه نخبگان و مردم به ویژه نسل جوان از این پیچ تاریخی عبور خواهیم کرد گفت: وحدت و ایستادگی ما دشمن را مایوس خواهد کرد و یأس دشمن هدف بزرگ ما است و امید به آینده هدف مهمتر ما است و تا این امید باقی است راه ما ادامه خواهد داشت.
 
رئیس جمهور بیان داشت: در طول این یک سال که فشار‌هایی بر مردم بود در ماه‌های اخیر احساس این را داریم که از حجم مشکلات کاسته شده است؛ اگر چه همچنان فشار و رنج بر زندگی مردم وجود دارد.
 
روحانی ادامه داد: آماری که دیروز مرکز آمار ارائه کرد نشان می‌دهد که در ماه اخیر تورم ماهانه نسبت به ماه قبل کاهش یافته و تورم نقطه به نقطه این ماه نیز نسبت به ماه مشابه سال پیش تنزل پیدا کرده است؛ اگر چه هنوز با مشکلات تورمی رو به رو هستیم و باید آن را رفع کنیم.
 
وی با بیان اینکه در شرایط فعلی تمام توان خود را برای رفاه مردم به کار می‌گیریم گفت: مشکلات گاهی ناشی از کوتاهی و گاهی ناشی از تقصیر است، اما گاهی این مشکلا ت به دلیل ایجاد شرایط ناخواسته‌ای از سوی دشمنان ایجاد می‌شود؛ ما همه توان خود برای برقراری رابطه خوب با جهان شرق و غرب به کار گرفته ایم، اما یک دولت و دشمن تازه کار و ناشی باعث ایجاد زحمت برای مردم ما و منطقه و مردم خودش شد؛ اینجا عرصه تحمیل شرایط سخت از سوی دشمن بر مردم ما است ما برای تغییر این شرایط سخت و ناخواسته راهی جز وحدت نداریم.
منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.