کد خبر: 178072
یادداشت اتاق خبر24:

واکنش ایران به توقیف نفتکش آدریان از سوی آمریکا چه خواهد بود؟

جنگ با جمهوری اسلامی، جنگ با همه کشورها و گروه های محور مقاومت است که با ایران همپیمان هستند و هرگونه تجاوز به هر یک از کشورهایی که در جبهه مقاومت حضور دارد جنگ با همه آنها است و قطعاً آنها نیز منسجم تر به حملات پاسخ خواهند داد.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

در این میان اگر حمله ای به جمهوری اسلامی ایران از سوی دشمن مشترک صورت گیرد، سازمان هایی که در جبهه مقاومت حضور دارند وارد عمل شده و نقش خود را به خوبی ایفا خواهند کرد.

همه گروه ها و کشورهای جبهه مقاومت دستورالعمل های لازم را در اختیار دارند به اضافه آن که سلاح هایی که برای نبرد در جنگی که آمریکایی ها به راه بیندازند، به اندازه کافی نزد آنها موجود است، سلاح هایی که میتواند همه منافع آمریکا و همپیمانان او را در منطقه نابود کند.

امتیاز بسیار بزرگی که جمهوری اسلامی ایران و اعضای جبهه مقاومت از آن بهره می برند، پایبندی و اعتقادی است که به آرمان های خود دارند به همین خاطر در صورت بروز کوچکترین مسئله ای همه آنها در یک صف قرار میگیرند و مقابل دشمن می ایستند.

در واقع ائتلافی که با محوریت جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا و در میان مردم بسیاری از کشورهای مسلمان منطقه و جبهه مقاومت شکل گرفته، یک ائتلاف واقعی و پایدار است، در حالی که ائتلاف های آمریکایی، سعودی یا اروپایی متزلزل و ناهمگون است و از همان آغاز تشکیل با مشکلات شدید ساختاری روبرو می شود و از بین میرود.

آمریکایی ها و دیگر همراهان این رژیم تاکنون درک کرده اند که جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به تهدید درنگ نخواهد کرد.

واکنش جمهوری اسلامی در سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته آمریکا عزم ایران را در دفاع از خود و حتی در صورت نیاز تهاجم به دشمن اثبات کرد.

آمریکا پس از توقیف نفتکش حامل نفت ایران از سوی انگلیس در جبل الطارق، تلاش بسیاری کرد تا این نفتکش نه تنها توقیف بلکه مصادره شود. اما حاکمیت جبل الطارق رأی به آزادی نفتکش کریس 1 که اکنون به آدریان دریا تغییر نام داده صادر کرد.

دادگاهی که در آمریکا رأی به مصادره نفتکش آدریان دریا داده، با همراهی دولت رژیم ایالات متحده تلاش بسیاری کردند تا از آزادی نفتکش جلوگیری کنند، اما اکنون در محافل رسانه ای و سیاسی مطرح می شود که آمریکا خود رأساً قصد دارد نفتکش آدریان را توقیف و مصادره کند.

سئوال این است که اگر آمریکا دست به چنین کاری بزند واکنش جمهوری اسلامی ایران چه خواهد بود؟

برخی اعتقاد دارند که اگر آمریکا نفتکش حامل نفت ایران را توقیف و مصادره کند، ایران نباید از خود واکنشی نشان دهد، گرچه نفتکش آدریان دریا آزاد شد و حرکت خود را از جبل الطارق آغاز کرد، اما این اتفاق با راهبرد مقاومت و مقابله به مثل با انگلیسی ها افتاد.

ایران 3 روز پس از توقیف نفتکش آدریان دریا در جبل الطارق، نفتکش انگلیس را در خیلج فارس توقیف کرد و هنوز هم توقیف است.

اگر آمریکا دست به توقیف و مصادره نفتکش آدریان دریا که نفت ایران را حمل میکند بزند، باید در انتظار عواقب چنین رفتاری باشد.

اتفاقاً باید با آمریکا با شدت بیشتری مقابله به مثل کرد، چیزی شبیه سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته ارتش این کشور.

توقیف یک نفتکش غیر مسلح و بدون محافظ در آبهای آزاد برای هر شناوری کار ساده ای است اما نیروی دریایی سپاه پاسداران نفتکش انگلیس را از میان اسکورت ناوهای انگلیسی توقیف کرد.

آمریکا در ماجرای نفتکش حامل نفت ایران از هر دو طرف بازنده است، اگر دست به توقیف آدریان دریا بزند، بازنده است چرا که بار دیگر زمینه تحقیر خود را فراهم می کند، اگر هم دست به توقیف نزند غرور آمریکایی زیر پا گذاشته شده و تحقیر می شود.

اما اگر نفتکش آدریان را توقیف کند، باید هزینه های این کار را نیز نقبل و تحمل کند.

مثلا آیا می تواند غرق شدن یکی از ناوهای خود را در خلیج فارس تحمل کند؟

یا این که توقیف و مصادره یک ناو شککن آمریکایی در خلیج فارس که قطعاً غنیمت جنگی برای ایران خواهد بود.

آمریکا کافی است حکم دادگاه خود را رای توقیف نفتکش آدریان اجرا کند تا در کمتر از 2 روز پاسخ ایران را دریافت کند، پاسخی که شاید حتی متوجه نشود از کجا دریافت کرده است!

پس پاسخ به این پرسش که آیا آمریکا می تواند نفتکش آدریان دریا را مصادره کند یا نه؟ مثبت است، می تواند اما اگر دست به چنین کاری بزند، بدون شک، ایران واکنش قاطع تری از خود نشان خواهد داد، واکنشی که برای آمریکا از سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته این کشور گران تر تمام خواهد شد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.