کد خبر: 178069
یادداشت اتاق خبر24:

چرا برخی وزرا برای رضایت گرفتن سراغ خانواده مقتول رفتند؟

هر چند محمد علی نجفی که مرتکب قتل شده بود یکفرد عادی نبود اما باید با او مانند دیگران برخورد می شد.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

قتل عمدی که آقای نجفی مرتکب آن شد و در دادگاه به اثبات رسید و بر اساس آن، حکم اعدام او را صادر کرد، اعدامی که شاید میتوانست یک عامل بازدارنده برای برخی دیگر از مسئولینی باشد که شاید پایشان لغزیده یا شاید در آینده دست به اشتباهات بزرگی بزنند که هم برای خود و هم برای کشور هزینه زا باشد.

اشتباه برداشت نکنید، آرزوی مرگ کسی را نداریم، مرگ در دستان خداست و او است که مقرر خواهد کرد هر فردی چه زمانی مرگش فرا رسیده است، شاید هم رضایت خانواده مقتول حکمتی داشته و دارد که بعدها روشن خواهد شد.

شاید قرار است آقای محمد علی نجفی، وزیر در دولت های مرحوم هاشمی و آقای خاتمی آیینه عبرتی باشد در برابر دیدگان همه مسئولینی که خطا کرده و می کنند.

شهرداری که در زمان مسئولیت خود در تهران، حتی در زمان زلزله و برف سنگین حضور نداشت!

پادرمیانی هایی که برای گرفتن رضایت از خانواده مقتول شد نشان از اهمیت نجفی دارد. اهمیتی که شاید بتوان گفت از رسوایی طیف حامی او حکایت می کند.

وکیل مرحوم استاد همسر آقای نجفی که به دست او به قتل رسیده، درباره پادرمیانی های انجام شده برای گرفتن رضایت از خانواده مقتول گفته؛
«در این مهم، نقش بزرگان کرمانشاه، خانواده و برادران و دختر وکلای آقای نجفی و دولتمردانی در حد وزرا از هیئت دولت فعلی و دولتمردانی از دولت اصلاحات و همکاران سابق نجفی  بی‌تأثیر نبود که به دلیل اینکه شاید رضایتی از اعلام نام آنها در این کار نداشته باشند از اعلام نامشان معذوریم.»

آیا اگر شخصیت ها و مسئولانی در اندازه وزرای کنونی و پیشین نبود، خانواده مقتول از حق شرعی و قانونی خود می گذشت؟

برای همین است که می گوییم، پرونده آقای محمد علی نجفی روند عادی خود را پس از صدور حکم اعدام طی نکرد.

آیا قاتلین دیگر هم با پادرمیانی وزرای کنونی و پیشین از چوبه دار نجات پیدا می کنند؟

اگر هم نبود این میانجیگری ها برای گرفتن رضایت از خانواده مقتول، شاید پول می توانست کارکرد مشابهی داشته باشد؟!

البته که دریافت دیه از سوی خانواده مقتول حق قانونی و شرعی آنها است، اما اگر بنا بر گفته برادر مقتول هیچ معامله ای در این زمینه نشده، یک ضربه دیگر بر روح و روان فردی است که مرتکب قتل شده است.

اکنون، آقای نجفی باید همه آنچه که پیش از این بنا بر اعتبار خود به خاطر جایگاه اجتماعی و سیاسی داشته کنار بگذارد، در برابر دیدگان افکار عمومی آشکار نشود، به گوشه ای برود و در تنهایی خود سیر کند، شاید هم از وطن هجرت کند که نشاید مقابل چشمان گزنده مردم باشد.

پادرمیانی و میانجی شدن برای چه؟ دلیل آن که برخی شخصیت ها و مسئولین به سراغ خانواده مقتول رفته و از آنها طلب بخشش کرده اند چیست؟

چرا نمی خواهند نامشان برای مردم آشکار شود و بدانند چه افراد و اشخاصی رضایت خانواده مقتول را گرفته اند؟

 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.