کد خبر: 178013
یادداشت اتاق خبر24:

دست به ماشه گروه های مقاومت برای دفاع از ایران

«هر گونه اعلام جنگ علیه ایران، به منزله اعلام جنگ علیه کل محور مقاومت است و منجر به انفجار کل منطقه خواهد شد.»
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

جمهوری اسلامی ایران نه کشور کوچکی است که عمق استراتژیک نداشته باشد و نه کشوری است که نیروهای مسلح قدرتمندی در آن وجود نداشته باشد.

این دوعامل بزرگی است که هر دشمنی را با وجود وسعت و جمعیت و همچنین نیروهای مسلحی که چند لایه هستند، از اندیشه حمله نظامی بر حذر می دارد.

اما تنها این عوامل نیست که دشمنان جمهوری اسلامی ایران از آغاز جنگ علیه کشورمان واهمه دارند، عوامل مهم دیگری در معادلات منطقه است که جمهوری اسلامی ایران با نفوذ خود آنها را پرورش داده و این عوامل یاران و همراهان ایران در زمان بحران ها بود و خواهند بود.

انقلاب اسلامی از زمان پیروزی تاکنون با دشمنی های بسیاری دست و پنجه نرم کرده و در طول این 40 سال پیروزی های بزرگی را به دست آورده است.

گستره نفوذ ایران در کشورهای اسلامی است که باعث شده تا دشمنان نیز برای جلوگیری از نفوذ جمهوری اسلامی سناریوهای گوناگونی را علیه ایران تدارک ببینند.

ایران اکنون در منطقه خلیج فارس و غرب آسیا با اقتدار سیاسی و نظامی خود که بر گرفته از مکتب اسلام است، توانسته هژمونی ابرقدرتی آمریکا را نه تنها به چالش بکشد بلکه ضعف ایالات متحده را برای افکار عمومی دنیا آشکار کند.

جمهوری اسلامی ایران در میدان نبرد با دشمنان خود تنها نیست، بلکه نیروهای آشکار و پنهانی دارد که در صورت کوچکترین تهدید خطری علیه ایران، وارد میدان شده و از منافع جمهوری اسلامی که منافع آنها نیز هست، دفاع خواهند کرد و منافع دشمنان را به خطر انداخته و نابود خواهند ساخت.
گروه های مقاومتی که جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه ایجاد کرده و همه آنها مکتبی و اعتقادی، به آرمان های انقلاب اسلامی گرایش پیدا کرده اند، ارتش بزرگی را تشکیل داده که دشمنان نیز از وجود آن احساس خطر می کنند.

سر تا سر منطقه از بخش غربی تا شرق آن نیروهای مقاومت حضور دارند و مستقر هستند.

حزب الله در لبنان با وجود نیروهایی که در تبعیت از جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی سرآمد است، نیروهای مقاومت فلسطین، نیروهای مقاومت مردمی در عراق همچون حشد الشعبی، حزب الله عراق و النجباء، همچنین جنبش انقلابی انصارالله که سخنگونی آن چند روز پیش خدمت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی رسید، همه نشان از وجود سازمان های مردمی با اندیشه های اسلامی و اعتقاد راسخی که به آموزه ها و مکتب اسلام و اهل بیت دارند، پا در رکاب انقلاب اسلامی هستند.

همه این گروه های مقاومت از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردارند تا اگر کوچکترین تعرضی به جمهوری اسلامی ایران شود، دشمن را پشیمان کنند.

برای همین است که همه گروه های مقاومت جهادی در منطقه تأکید میکنند اگر علیه ایران اعلام جنگ شود، به معنای اعلام جنگ علیه همه نیروهای مقاومت است.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان که این روزها با پخش تصاویری از عملیات چند سال پیش علیه ناو اسرائیلی در دریای مدیترانه و هدف قرار گرفتن آن ناو با موشک های پیشرفته نیروهای مسلح حزب الله ضربه روحی روانی دیگری بر پیکر ارتش بحران زده رژیم اسرائیل وارد کرد، گفته؛

«هر گونه اعلام جنگ علیه ایران، به‌ منزله اعلام جنگ علیه کل محور مقاومت است و منجر به انفجار کل منطقه خواهد شد.»

چنین سخنی از زبان دبیر کل حزب الله لبنان که حتی ارتش رژیم صهیونیستی نیز از وجود آن وحشت زیادی دارد، هشدار جدی به آمریکا، رژیم اسرائیل و همه آنهایی است که در سر سودای جنگ علیه ایران برای نابودی آن را دارند.

وجود نیروهای جبهه مقاومت در منطقه که در بیشتر کشورهای اسلامی و حتی غیر اسلامی نیز حضور دارند و حتی بسیاری از آنها همچنان چراغ خاموش و نادیده هستند، عامل بازدارند مقابل تهدیدات نظامی دشمنان علیه ایران است.

در کنار این عامل، سرمنشاء و مادر گروه های جهادی، جمهوری اسلامی ایران است که خود با داشتن قابلیت های بسیار بزرگ نظامی، توانایی های ویژه ای برای مقابله با تهدیدات آمریکا و رژیم صهیونیستی تدارک دیده که تنها یک نمونه آن در سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته آمریکا که وارد حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران شده بود، نشان داده شد.

جمع این ظرفیت ها و قابلیت های آشکار و بخشی که هنوز رونمایی نشده که دشمن نیز از وجود آنها آگاهی کافی ندارد، باعث گشته تا دشمنان جسارت و جرأت کوچکترین تعرضی نداشته باشند، هر چند آمریکا و ایران در وضعیت شاخ به شاخ قرار دارند، اما ایالات متحده با همه رجز خوانی هایی که می کند، نمی تواند در این شرایط اقدامی انجام دهد و با توجه به تغییر در معادلات منطقه، باید به زودی شاهد پایان شرایط شاخ به شاخ دو کشور باشیم. که آن زمان، شکست کامل آمریکا و رژیم صهیونیستی است.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.