کد خبر: 178012
یادداشت اتاق خبر24:

نجفی و الزام اصلاح ساختاری و عقیدتی اصلاح طلبان

به هر دلیل و بهانه ای محمد علی نجفی با سوابق سیاسی خود، از قصاص رهایی یافت و با گذشت اولیاء دم جان به در برد.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

محمد علی نجفی که آخرین مسئولیت او شهرداری تهران بود، در اردوگاه جناح سیاسی کارگزاران و اصلاح طلبان قرار داشت.

اصلاح طلبان و کارگزاران نه تنها کارنامه درخشانی در طول مسئولیت هایی که بر عهده داشتند، ندارند بلکه کارنامه برخی از آنها در اخلاق فردی و سیاسی نیز بسیار ضعیف است و حتی نمرات مردودی در کارنامه آنها وجود دارد.

جرم آقای نجفی قتل بود، قتل همسر دومش، دادگاه او را به قصاص محکوم کرده بود، اما پس از صدور حکم، روز چهارشنبه 23 مرداد ماه 98 خبری به نقل از برادر مقتول منتشر شد که خانواده مرحوم استاد از قصاص گذشت کرده اند و محمد علی نجفی قصاص نخواهد شد، اما جنبه عمومی جرم مستلزم گذراندن کیفر است که دادگاه بر اساس قانون برای او زندان در نظر می گیرد.

برادر مقتول گفته که هیچ معامله ای بر سر این موضوع انجام نشده است، در صورتی که وکیل قاتل (محمد علی نجفی) خانواده او، حتی برخی سیاسیون نیز در پی گرفتن رضایت از خانواده مقتول بودند اما آنها رضایت نمی دادند.

جدای از جنایتی که یک فرد در جایگاه یک شهروند در کشور مرتکب شده، این فرد دارای سابقه اجرایی در مسئولیت های گوناگون و مهم در کشور بوده است.

او تجربه وزارت را در کارنامه خود دارد، ریاست بر سازمان میراث فرهنگی، او حتی تجربه ریاست بر سازمان برنامه و بودجه را نیز در کارنامه خود دارد و در آخرین مسئولیت خود چند ماهی شهردار تهران بود که اتفاقاً در مهمترین بحران های تهران، غایب بود، زلزله تهران و برف سنگینی که بارید باید یادتان باشد.

فردی با چنین مسئولیت های حساس و مهم در دولت، لغزشی در زندگی او ایجاد می شود یا به خاطر نوع تفکری که در سازمان حزبی چنین افرادی وجود دارد، دست به کاری میزند که پایان آن تلخ است.

قدرت و پول طبیعتاً برای بسیاری از افراد جامعه فساد آفرین است گرچه او از نظر شرعی و قانونی همسر دوم اختیار کرده بود، اما چنین شخصی مرتکب قتل عمد شده بود!

در جریان سیاسی اصلاح طلب چنین نمونه هایی باز هم دیده میشود و وجود دارد، چنین افرادی نه تنها به خود و جریان فکری متعلق به آن زیان سیاسی و اخلاقی وارد می کنند بلکه نظام جمهوری اسلامی را نیز در مظان اتهام قرار می دهند چرا که چنین افراد و اشخاصی در کشور مسئولیت داشته اند و همین مسئولیت حاکمیتی باید آنها را از اشتباهات بزرگ که منجر به آبرو ریزی میشود پرهیز دهد.

مسئولین در هر رده ای که باشند پیشانی جمهوری اسلامی ایران هستند و باید خود نظارتی دقیقی داشته باشند تا بیراهه نروند.

هر چند اصلاح طلبان و کارگزاران در طول مدت حضور سیاسی خود در مسئولیت های کشوری و فعالیت های حزبی خطاهای بسیاری داشتند و هزینه های زیادی به انقلاب، مردم و کشور وارد کرده اند، اما با این وجود این جریان سیاسی به فعالیت خود ادامه میدهد بدون آن که هزینه اشتباهات خود را بپردازد.

یقین بدانید اگر رفتارهایی که از سوی اصلاح طلبان سر زده در یک کشور دیگری سر زده بود، حکومت آن کشور با شدیدترین رفتار با این جریان سیاسی که کشور را دچار گرفتاری های بسیاری کرده برخورد می کرد، اما جمهوری اسلامی ایران با این جریان سیاسی تاکنون مماشات کرده و سعی داشته تا آنها را همچنان در خود نگهدارد، جذب حداکثری نظام جمهوری اسلامی ایران اینگونه ایجاب می کند.

با این وجود میبینیم که بسیاری از اعضای جریان اصلاحات پیوستن به دشمن در آن سوی مرزها را به ماندن در کشور و خدمت به مردم و انقلاب ترجیح دادند.

آنهایی هم که در کشور مانده اند در قامت اپوزیسیون نقش بازی می کنند و با اقدامات خود دانسته یا ندانسته نقش ضد انقلاب را دارند.

چهره اصلاحات و کارگزاران با عملکردهای اشتباه و غلط، خراش برداشته، خراشهایی که به خاطر رفتارهای آنها بر صورت این طیف سیاسی نقش بسته است.

رسوایی نجفی آخرین اشتباه و غلط این طیف سیاسی نخواهد بود، تا زمانی که آنها نسبت به اصلاح ساختاری و عقیدتی خود اقدام نکنند، چنین اتفاقاتی در اردوگاه کارگزارانی ها و اصلاح طلبان خواهد افتاد. آیا می توان رسوایی وزیر ارشاد دولت اصلاحات و رئیس سازمان ملی جوانان آن زمان را فراموش کرد؟


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.