کد خبر: 176997

قراردادهای میلیاردی، بلای جان والیبال ایران

یکی از تیم‌های والیبال ایران برای فصل جدید با تعداد زیادی از ملی‌پوشان قراردا‌های میلیاردی امضا کرده است.
اتاق خبر 24

 در حالی که زمان زیادی تا آغاز لیگ برتر والیبال باقی مانده اما صحبت‌های زیادی در خصوص اینکه یکی از تیم‌ها با برخی بازیکنان ملی‌پوش قراردادهای میلیاردی امضا کرده شنیده می‌شود.

این تیم که حضور یا عدم حضورش در فصل آینده لیگ برتر والیبال هنوز مشخص نیست یکی از مربیان شاخص را به خدمت گرفته است. این مربی در سال‌های قبل هم همیشه به دنبال جذب ستاره‌ها بوده و برخی از اهالی والیبال بر این باورند که وی باعث ایجاد هرج و مرج در بازار نقل و انتقالات والیبال شده است.

مبلغ قرارداد برخی از بازیکنانی که به تیم مورد نظر پیوسته‌اند به 2 میلیارد تومان هم نزدیک شده است. نکته جالب توجه اینکه یکی از بازیکنانی که قرارداد او میلیاردی بسته شده در طول فصول گذشته بارها مصدوم بوده و به نظر می‌رسد در فصل آینده هم نتواند در همه مسابقات به میدان برود. این قراردادهای میلیاردی تبعات زیادی می‌تواند داشته باشد. از یک طرف تیمی که این بازیکنان را جذب می‌کند احتمالا در سال آینده با حجم زیادی از بدهی روبرو خواهد شد، هر چند همین حاالا هم این تیم بدهی‌های زیادی دارد و حتی تا آستانه انحلال هم پیش رفت. ضمن اینکه بازیکنان دیگر تیم‌ها هم توقع دارند قرارداد آنها هم همچون قرارداد بازیکنان تیم متمول میلیاردی شود.

تاکنون تیم‌های بسیاری همچون باریچ اسانس و بانک سرمایه که در حال حاضر وجود خارجی ندارند به خاطر همین ریخت‌وپاش‌ها منحل شدند اما به نظر می‌رسد انحلال این دو تیم نتوانسته برای کسانی که همچنان به دنبال بستن قراردادهای میلیاردی هستند تجربه شود.

نکته قابل تامل دیگر اینکه تنها در ایران است که چنین مبالغی داده می شود. چندی پیش یکی دو تیم فرانسوی قصد داشتند با مبالغی ناچیز دو ملی‌پوش والیبال ایران را به خدمت بگیرند و حتی توافق‌هایی نیز صورت گرفت اما پیشنهادهای سنگین مربی معروف باعث شد آنها از رفتن به فرانسه پشیمان شوند.

فدراسیون والیبال تاکنون در این خصوص موضع خاصی نداشته اما نباید اجازه دهد چنین فضایی در لیگ برتر والیبال ایجاد شود. قراردادهای میلیاردی برای لیگی که نهایتا 6 ماه طول می‌کشد بسیار زیاد است و این موضوع می‌تواند والیبال ایران را با مشکلات جدی روبرو کند.

 

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.