کد خبر: 176976

نیاز اینترنت ماهواره‌ای در حمل و نقل کشور

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهر سازی تاکید کرد: امروز به علت توسعه تلفن‌های هوشمند یکی از مواردی که مورد نیاز جدی مسافرین است، دسترسی به اینترنت پر سرعت است.
اتاق خبر 24

شهرام آدم‌نژاد، با بیان اینکه در حال حاضر نیاز مسافرین به وجود اینترنت ماهواره‌ای در حمل و نقل ریلی، هوایی و دریایی احساس می‌شود اظهار کرد: امروز به علت توسعه تلفن‌های هوشمند یکی از مواردی که مورد نیاز جدی مسافرین می‌باشد، دسترسی به اینترنت پر سرعت است.

وی در ادامه افزود: این نیاز باعث شده تا شرکت‌های حمل و نقلی از جمله شرکت‌های هواپیمایی سرویس اینترنتی را حتی از طریق وای فای به مسافرین در حین پرواز ارائه دهند.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهر سازی با بیان اینکه امکان اتصال اینترنتی در حین سفر یکی از مهم‌ترین شاخص‌های جهانی در کسب رضایت مسافرین است، گفت: از مزایای این فناوری می‌توان به پهنای باند وسیع آن، امکان اتصال لحظه‌ای و پوشش فراگیر جمعیت در نواحی فاقد سرویس تلفن همراه اشاره کرد.

به گفته آدم‌نژاد، شرایط خاص مسیر حرکت قطار، هواپیما و یا کشتی امکان وجود سرویس تلفن همراه را میسر ننموده است.

وی تصریح کرد: ارتباطات ماهواره‌ای به منظور برقراری سرویس ارتباطات داده در این مد‌های حمل و نقلی راهکار مهمی برای این خلع محسوب می‌شود.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهر سازی در خصوص امکان سنجی تکوین فناوری‌های ارتباطی ماهواره‌ای در مد‌های مختلف حمل و نقل یکی از برنامه‌های اصلی این معاونت دانست و گفت: در حال حاضر شرکت‌های خصوصی داخلی ارائه کننده خدمات ماهواره‌ای، امکان ارائه خدمات از طریق‌های هاب داخل کشور و ماهوراه‌های بین المللی را دارا هستند و به جهت امکان سنجی این موضوع در ایرلاین‌های کشور، رایزنی‌ها با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درحال انجام است.
 

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.