کد خبر: 176416

افزایش دمای پایتخت تا فردا

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: با افزایش تابش نور خورشید بر غلظت آلاینده ازن افزوده می‌شود.
اتاق خبر 24

حسین شهبازی، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در مورد هوای تهران اظهارداشت: برای برخی ساعات امروز تجمع موقتی در غلظت آلاینده‌ها مشاهده می‌شود که عمدتا ناشی از کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودروها در نخستین روز کاری هفته است.

وی افزود: به تدریج همراه با تغییر شرایط جوی در طول روز، برای برخی اوقات افزایش میزان  وزش باد انتظار می‌رود، به صورتی‌که برخی ساعات همراه با وزش باد نسبتا شدید با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه خواهد بود که افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: به تدریج در طول روز شنبه با افزایش تابش نور خورشید و فراهم بودن سایر عوامل برای انجام واکنش‌های فتوشیمیایی، بر غلظت آلاینده ازن افزوده خواهد شد و بیشترین میزان غلظت آلاینده مذکور بین ساعات 14 تا 18 مشاهده خواهد شد.

شهبازی اضافه کرد: بر این اساس، با توجه به افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها طی بعضی ساعات روز جاری، احتمال می رود شرایط نامطلوب کیفیت هوا (به ویژه برای گروه های حساس) در برخی مناطق شهر تهران برقرار شود. این وضعیت جوی کم و بیش تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت و برای برخی ساعات افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید انتظار می رود که در بهبود شرایط کیفیت هوای پایتخت (نسبت به روز جاری) موثر خواهد بود.

وی بیان داشت: همچنین احتمال می‌رود وزش باد در برخی ساعات سبب افزایش نسبی غلظت ذرات معلق شود که این شرایط موقتی خواهد بود. به تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی در اواخر وقت یکشنبه شرایط برای افزایش موقتی غلظت آلاینده ها مهیا خواهد شد. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری فارس