کد خبر: 176231

لزوم استفاده از الگوی کشت در کشور

یک کارشناس کشاورزی گفت: با داشتن الگوی کشت می‌توانیم از منابع و استعداد‌های کشور شناخت بیشتری داشته باشیم که نهایتا موجب پیشرفت و رونق در کشاورزی کشور می‌شود.
اتاق خبر 24

اسماعیل شهبازی در خصوص الگوی کشت کشاورزی اظهار کرد: الگوی کشت به معنای شناخت منابع پایه کشاورزی کشور و شناخت استعداد‌های این منابع است همچنین این استعداد‌ها و منابع را باید با استفاده از الگوی کشت با نیاز‌های کل کشور تطبیق داد.

وی در ادامه افزود: الگو‌های کشت در هر کشور به منظور جلوگیری از کمبود و مازاد محصول در بازار استفاده می‌شوند و سالانه مشاهده می‌شود که در ایران هردو مشکل کمبود و مازار محصولات کشاورزی وجود دارد.

این کارشناس کشاورزی با اشاره به زمینه‌های ایجاد الگو کشت در کشور ادامه داد: علم، تجربه و سرمایه کافی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین زمینه‌هایی است که برای اجرایی کردن الگو کشت در ایران به آن‌ها نیازمندیم.

شهبازی خاطر نشان کرد: از دیگر پیش زمینه‌های تولید الگوی کشت در کشور، دریافت اطلاعات جامع و کسب تجربه از کشور‌هایی است که الگو کشت را در کشاورزی کشور خود اجرا کرده و به نتایج مطلوب دست یافته اند.

وی تصریح کرد: الگوی کشت یک ابزار بسیار مهم در هر کشور است که در تمام مراحل آن باید مدیران و مسئولان کشور در آن حضور داشته باشند به عنوان مثال مدیران اقتصادی وبانکی برای حل مسائل پولی، مدیران بازرگانی و تجاری برای ایجاد زمینه‌های تجارت بین الملل و مهم‌تر از همه، دستگاه‌های نظارتی که وظایف نظارت را بر عهده دارند.

منبع: میزان