کد خبر: 176217

اعزام ۴۲ هزار ۷۳۸ زائر تا آخرین ساعات روز ۳۰ تیرماه

 معاون حمل و نقل وزیر راه شهرسازی گفت: تا آخرین ساعات روز ۳۰ تیرماه مجموعا ۴۲ هزار ۷۳۸ زائر با ۱۷۳ پرواز هواپیمای جمهوری اسلامی به سرزمین وحی مشرف شده اند.
اتاق خبر 24

شهرام آدم نژاد در خصوص شرایط سفر حجاج در سال جاری بیان کرد: در حج امسال دو موضوع حائز اهمیت بود اول اینکه با توجه به عدم همکاری عربستان در زمینه اعزام حجاج، می‌بایست همه ۸۸ هزار و ۵۵۰ حجاج ایرانی را تنها با پرواز‌های ایران ایر اعزام کنیم و موضوع دوم آماده شدن و عملیاتی شدن ترمینال سلام بود که باید جلسات فنی و تخصصی متعدد و نظارت‌های لازم توسط دفتر نظارت سازمان صورت می‌گرفت که این مهم انجام و قبل از شروع پرواز‌ها با حضور وزیر محترم راه وشهرسازی تست‌های آزمایشی آن انجام و پس از افتتاح توسط ریاست محترم جمهور نهایتا در روز ۱۷ تیرماه اولین پرواز انجام شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه عملیات اعزام زائرین از ۱۹ فرودگاه کشور درحال انجام است، گفت: تا آخرین ساعات روز ۳۰ تیرماه مجموعا ۴۲ هزار ۷۳۸ زائر با ۱۷۳ پرواز هواپیمای جمهوری اسلامی به سرزمین وحی مشرف شده اند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۴ نفر با ۴۴ پرواز از فرودگاه حضرت امام (ره) وتعداد ۳۱ هزار و ۷۳۴ نفر با ۱۲۹ پرواز از سایر فرودگا‌ها صورت پذیرفته است.

معاون حمل و نقل وزیر راه شهرسازی افزود: پرواز‌های رفت تا ۱۴ مرداد ادامه دارد و پرواز‌های برگشت از ۲۶ مرداد آغاز و تا ۱۳ شهریور انجام خواهد گرفت.

آدم نژاد تصریح کرد: ممکن است با توجه به افزایش پذیرش ۲ هزار زائر دیگر به نسبت آمار قبلی تغییرات جزئی در زمان اتمام عملیات رفت و برگشت را شاهد باشیم.

وی با تشکر از زحمات و هماهنگی‌های سازمان هواپیمایی کشور، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: خوشبختانه با هماهنگی‌های صورت گرفته پرواز‌های امسال رضایتمندی حجاج را در بر داشته است.

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.