کد خبر: 176045

آرمسترانگ و دروغ 20 جولای

تقریبا 50سال از اولین سفر انسان به ماه می‌گذرد اما سوالی که مطرح است این است که چرا این سفر با توجه به پیشرفت روز افزون علم دوباره تکرار نشد؟    
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

این جمله را بخاطر داشته باشید "دروغ هرچه بزرگ تر باشد؛ باور کردن آن برای مردم ساده تر است"

پنجاه سال پیش دقیقا در همین روز ۱۶ ژوئیه سال ۱۹۶۹سه فضا نورد با فضاپیمای آپولوی یازده از پایگاه کپ کاناورال در فلوریدا به کره ماه رفتند: نیل آرمسترانگ، بوز آلدرین و مایکل کالینز رویای دیرینه بشر را محقق کردند.

نیل آرمسترانگ، فرمانده این سفر تاریخی در سال ۲۰۱۲ درگذشت؛ اما دو همراهش هم‌اکنون ۸۹ و ۸۸ سال دارند. سازمان فضانوردی ایالات متحده آمریکا (ناسا) بارها عزم اعزام انسان به ماه را داشت؛اما نشد(!)

ادعای جعلی بودن فرود بر ماه

ادعایی است که بیان می‌کند همه یا برخی از سری مأموریت‌هایی که در بین سال‌های ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۲ میلادی به عنوان پروژه آپولو شناخته می‌شوند وجود خارجی ندارند و ساختگی هستند.بر طبق برخی از این ادعاها ناسا متهم شده بود که همه فیلم‌های فرود بر روی ماه و همین‌طور سنگ‌هایی که منسوب به کره ماه است ساختگی هستند. برخی از مخالفان در مورد صحت وجود ایستگاه فضایی نیز تردید داشتند.

با انتشار کتابی به نام "ما هرگز به ماه نرفتیم: کلاهبرداری ۱۰ میلیارد دلاری آمریکا" در سال ۱۹۷۶، این شایعات ابعاد بزرگ‎تری پیدا کردند. نویسنده این کتاب بیل کیسینگ بود، خبرنگاری که در بخش روابط عمومی یکی از شرکت‎های پیمانکار ناسا کار می‎کرد. بحث‎هایی را که او در این کتاب مطرح کرد بعد‌ها منکران فرود آپولو ۱۱ بر ماه به کار گرفتند.
ماه، تنها قمر سیارهٔ زمین را بهتر بشناسیم:
ماه به طور دائم توسط شهاب سنگ هاي خيلي ريز که با سرعت بيست هزار مايل در ساعت حرکت مي کنند، در حال بمباران شدن است. آنجا هيچ اتمسفري ندارد که سرعت اين شهاب سنگ ها را کم کند. اگر يکي از فضانوردان يا يکي از واحدهاي ماه نشين توسط يکی از اين شهاب سنگ ها ضربه اي ببيند حتي اگر اين شهاب سنگ به اندازه ي يک دانه برنج باشد، آن وقت کار تمام است. عجيب اين که ناسا در آن زمان اصلاً نگران چنين موضوعي نبود.
 
همچنین در عکس های قدیمی ماه پيما داراي تايرهاي قابل بادکردن بود که اگر از قبل بادشده بود وبه ماه رفته بود، آنجا منفجر مي شد. حالا اگر بدون باد هم به ماه مي رفت، آنجا هوايي براي باد کردن آن وجود نداشت.ناسا 40 سال وقت داشته است که به اصلاح اشتباهات ساده و آشکار برنامه ي آپولو بپردازد. هر وقت کسي ايرادي مي گرفته است، ناسا اين اشتباهات را اصلاح مي کرده است و  تصاوير اوليه که از نماي نزديک از ماه پيما بود و در اينترنت قرار داشت، تغيير کرده است.
 
عکس هایی که حقیقت ماجرا را فاش می‌کند
 
ناسا در ابتدا ادعا کرد نقش پوتين نيل آرمسترانگ بر روي ماه  افتاده است و به عنوان اولین نقش پوتین انسان بر رو ی ماه ار آن یاد کرد اما بعد از اینکه ثابت شد اين دونقش هيچ شباهتي به هم ندارند به خاطر اشتباهش طفره رفت و حالا ادعا مي کند که پوتين هايي که آرمسترانگ روي ماه پوشيده بود روي سطح ماه رها شد و به زمين بازگردانده نشد.
 
با اندکی دقت مشاهده می‌شود که این دو فضانورد در حالیکه فاصله کمی با یکدیگر دارند طول سایه های آنها با یکدیگر بسیار متفاوت است. در پاسخ به این سوال برخی معتقدند دلیل این مساله وجود دو منبع نور متفاوت است، یعنی از فضانوردان در دو مرحله فیلمبرداری شده و تصاویر آنها در کنار یکدیگر مونتاژ شده است.
 

ناسا

يا مثلاً به اين عکس توجه کنيد که در آن پرچم آمريکا به آرامي توسط باد در حال تکان خوردن است. جالب اين که در ماه هيچ گونه جريان بادي وجود ندارد. چون ماه اتمسفر ندارد.

 

ناسا

به عكس زیر نگاه كنید علامت آمریكا بر روی سفینه ی ماه نشین با نوار چسب اسكاچ چسبانده شده این نوارچسب حتماً باید تحمل دمای 400درجه را داشته باشد که چنین چیزی حداقل در آن زمان ممکن نبود.
 

ناسا

تمام فيلم ها و عکس های مأموريت آپولو به راحتي جعلي بودن آن را اثبات مي کند. هر کسي با کمترين سطح اطلاعات درباره  استوديوهاي فيلم برداري، استوديوهاي نورپردازي و واقعيت هاي فيزيکي ماه به راحتي مي تواند ثابت کند که مدارک بصري پروژه ي فضايي آپولو (عکس ها و فيلم ها) توسط ناسا جعل شده است. هيچ فيلم رنگي اي براي بشر اين قدر شناخته شده نيست که شامل چنين جزئيات عالي در سايه ها و قسمت هاي روشن عکس هايي که گفته مي شود روي ماه گرفته اند، باشد. هر عکاس حرفه اي که اين عکس ها را ببيند به شما مي گويد که چنين عکس هايي در محيط هاي کنترل شده اي گرفته شده اند و چنين عکسي متعلق به محلي با تابش مستقيم نور خورشيد، و آنهم در خلأ نيست.
 
خلأ حالتي از نيستي
ناسا به ما مي گويد که ماه هيچ اتمسفري ندارد و فضانوردان اين سازمان در خلأ کامل بوده اند. خلأ حالتي از نيستي است که هيچ مولکولي وجود ندارد.
خلأ هم درجاتي دارد دانشمندان معتقدند که خلأ کامل وجود ندارد. فضا شبيه ترين چيز به خلأ کامل است که براي ما شناخته شده است. در جايي که ما به عنوان فضا مي شناسيم مولکولهاي بسيار کمي وجود دارد که مفهوم اندازه گيري سرما وگرما در آن غير ممکن است. اين همان دليلي است که براساس آن ما از فلاسک يا بطری هاي خلأ براي نگهداري مايعات سرد يا گرم استفاده مي کنيم تا بدون نياز به دوباره سرد کردن يا دوباره گرم کردن، دماي آنها حفظ شود.
همه ي انواع پرتوها در خلأ حرکت مي کنند اما هيچ تأثيري بر آن ندارند. پرتوهاي گرمايي خورشيد در فضا حرکت مي کنند اما فضا را گرم نمي کنند. در واقع پرتوهاي گرمايي خورشيد به هيچ وجه تأثيرگذار نيستند تا وقتي که به ماده برخورد کنند. حرکت هاي مولکولي وقتي انرژي موجب به صورت مستقيم توسط ماده دريافت شود، زياد مي شوند. زماني که طول مي کشد تا ماده بر اثر نور مستقيم خورشيد در فضا گرم شود، به رنگ نور، خواص عنصري آن، فاصله از خورشيد، و نرخ جدب موج گرمايي توسط ماده بستگي دارد. فضا داغ نيست. فضا سردنيست.
اجسامي که گرم مي شوند به وسيله ي فضا نمي توانند سرد شوند. اولين کار براي سرد کردن يک جسم اين است که آن را از معرض نور مستقيم خوشيد دور نگه داريم. چيزهايي که در سمت سايه ي يک چيز ديگر قرار دارند، عاقبت سرد مي شوند، اما نه به خاطر اين که فضا سرد باشد. فضا سرد نيست. گرما و سرما در خلأ فضا وجود ندارد. قوانين حرکت دستور مي دهند تا مولکولها آهسته تر حرکت کنند. اگر هيچ منبع گرمايي ديگري نباشد، اجسام بالاخره سرد مي شوند، اما از آنجايي که خلأ موجود در فضا يک عايق کامل محسوب مي شود، زمان زيادي طول مي کشد تا يک جسم سرد شود حتي زماني که به طور کامل از معرض امواج گرمايي يا ديگر امواج خارج شود.
ناسا تأکيد مي کند که لباس هايي که فضانوردان مثلاً روي سطح ماه پوشيده بودند، داراي تهويه مطبوع بوده است. يک سيستم تهويه مطبوع بدون تبادلگر گرمايي، نمي تواند کار کند. يک تبادلگر گرمايي به طور ساده اين طور کار مي کند که گرمايي را که در يک ميانجي مثل گاز فريون، جمع شده است را مي گيرد و به جاي ديگري منتقل مي کند. براي اين که سيستم تهويه مطبوع کار کند و گرما را به مکان دوم انتقال دهد، به يک ميانجي ديگر که مولکول هايش گرما جذب کند مثل هوا يا آب احتياج دارد. (اين ميانجي دوم در آشپزخانه خانه، هواي موجود در آشپزخانه است).
 
يک سيستم تهويه مطبوع نخواهد توانست که در خلأ کار کند. يک لباس فضايي که در محاصره ي خلأ قرار دارد نمي تواند گرماي داخل لباس را بگيرد و به مکاني ديگر بدهد. به ياد آوريد که خلأ يک عايق کامل است. در چنين شرايط محيطي اي، يک انسان در لباس فضايي خود، بريان مي شود.
ناسا ادعا مي کند که لباس فضايي آنها به وسيله يک سيستم آب پايه که در لوله هاي اطراف بدن فضانورد کار مي کرده است، خنک مي شده است که آن هم توسط يک محافظ مارپيچي در قسمت پشتي لباس فضانوردان، از نور خورشيد محافظت مي شده است.
غير ممکن بوده است که بتوان لباس فضايي اي در اختيار داشت که آنهم بر روي ماه با آب خنک شود، در حالي که دماي بيرون در نقطه ي جوش آب باشد. و هيچ جايي براي پراکنده کردن گرما در آن وجود نداشنه باشد.
 
 چرا هيچ یک کارکنان این پروژه نمي‌خواسته اين راز را فاش کند؟
برخی مي گويند که نيم ميليون نفر انسان در اين پروژه درگير بوده اند، اما اين آمار شامل تمام مهندسان دون پايه در تمام شرکت هاي سراسر دنيا هم مي شود. حالا اگر يک مهندس در کارخانه اي در سياتل دارد قطعه اي مي سازد و رئيس او به او مي گويد که اين قطعه را براي پروژه ي آپولو مي سازيم، آيا اين مدرکي دال بر رخ دادن فرود بر روي کره ي ماه مي شود؟ البته که نه.
 
اين که مدرک نمي شود؛ ولو اين که اگر آن مهندس مي دانست که هرگز اين قطعه را براي سفر به ماه نساخته اند، باز هم پيش همه است که به کره ي ماه رفته است تا اين که يک جورهايي احساس غرور کند. قطعات مورد نياز براي آپولو در کارخانه هاي مختلف بسياري در سراسر جهان ساخته شد. مثلاً منعکس کننده ي ليزري که تصور مي شود بر روي ماه قرار گرفته است، توسط فرانسه ساخته شده است. ناسا يونيت را از کمپاني فرانسوي گرفت و اين آخرين چيزي بود که آنها ديدند. احتمالاً اين قطعه در جايي مثل لانگي بايگانی شده است، اما چيزي که با اطمينان مي شود گفت اين است که اين قطعه روي ماه نيست. آيا آن مهندسان فرانسوي مدرکي براي فرود انسان بر روي ماه محسوب مي شوند؟
اما حقیقت این است که  افراد خيلي کمتري (کمتر از 200 نفر) مستقيماً در اين ماجرا درگير شده اند تا تعداد افرادي که شاهد وقوع اتفاق واقعي هستند، به حداقل برسد. هيچ نيازي نيست که آنها حرفي بزنند و افشاگري بکنند چون آنها نسبت به کشورشان حس وطن پرستي دارند و هيچ چيز در مخالفت اين قضيه نخواهند گفت؛ حتي اگر دروغ بزرگي به مردم قبولانده شده باشد.
 
از برایند تمام اسناد و مدارک اینطور می توان استدلال نمود که ماجرای حضور انسان در ماه، تنها راهی برای فرار از شکست های آمریکا در مقابل روسیه در جنگ فضایی بوده است و آن ها این دروغ را به جهانیان گفتند که عقب ماندگیشان را جبران کنند وگرنه پس از این همه سال حداقل یکبار دیگر انسانی به ماه فرستاده می شد!

 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.