کد خبر: 175998
طی نامه‌ای به شورای امنیت صورت گرفت

اتهام‌زنی بی اساس انگلیس علیه ایران

دولت انگلیس در ادامه فضاسازی علیه کشورمان در موضوع نفتکش توقیف شده با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت علیه ایران شکایت کرده است.
اتاق خبر 24

 دولت انگلیس با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل ادعا‌های بی اساسی را علیه کشورمان در موضوع نفتکش توقیف شده «استنا ایمپرو» مطرح کرد.

به گزارش رویترز، در نامه انگلیس به شورای امنیت که در روز شنبه برای این سازمان ارسال شد، ادعا شده است که نفتکش انگلیسی از سوی نیرو‌های ایرانی در آب‌های دریای عمان توقیف شده و این اقدام را مداخله‌ای غیرقانونی توصیف کرده است.

انگلیس در این نامه که برای «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل نیز ارسال شده، مدعی شده است که خواهان حل و فصل این مساله از طرق دیپلماتیک است.

این ادعا‌ها در حالی مطرح می‌شود که انگلیس در ۴ ژوئیه (۱۴ خرداد) یک نفتکش ایرانی را در تنگه «جبل الطارق» توقیف و در هفته اخیر این توقیف را به مدت یک ماه دیگر تمدید کرد.

نیروی دریایی سپاه پاسداران جمعه شب گذشته به درخواست سازمان بنادر استان هرمزگان کشتی انگلیسی «استنا ایمپرو» را به دلایلی اعم از برخورد با کشتی صیادی ایران، خاموش کردن موقعیت یاب و دفع پسماند نفتی در آب‌های خلیج فارس توقیف کرد.

منبع: میزان