کد خبر: 175634

ایتالیا، فرانسه را به ریاکاری متهم کرد

وزیر کشور ایتالیا در ارتباط با دفاع فرانسه از کاپیتان یک کشتی امدادی آلمانی که رم اخیرا وی را دستگیر کرده بود، پاریس را به اتخاذ رویکردی ریاکارانه متهم کرد.
اتاق خبر 24

«ماتئو سالوینی» وزیر کشور و معاون نخست‌وزیر ایتالیا، فرانسه را در ارتباط با موضع این کشور درباره کاپیتان کشتی امدادی «Sea-Watch» به ریاکاری متهم کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان ، پاریس اعلام کرده است که قصد دارد به «کارولا راکیته» کاپیتان کشتی امدادی که اخیرا در ایتالیا توقیف شده بود، مدال افتخار بدهد.

سالوینی در این مورد در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «آنها با خانم کاپیتان کشتی آلمانی مانند یک قهرمان رفتار می‌کند اما همین پاریس (که چنین کاری می‌کند) به درخواست کمک این کشتی واکنش نشان نداد.»

روز جمعه پاریس اعلام کرد که به این کاپیتان آلمانی مدال افتخار خواهد داد. این مدال به دلیل همبستگی و همکاری در راستای توجه به حقوق‌بشر به وی اعطا خواهد شد. پیشتر هم اعلام شده بود که به سازمان امداد فرانسوی SOS در دریای مدیترانه ۱۰۰ هزار یورو کمک فوری به منظور ماموریت امدادی جدید داده خواهد شد.

این کشتی سازمان امدادی آلمانی پس از اینکه بدون اجازه در بندر جزیره «لامپدوزا» در ایتالیا لنگر انداخت، توقیف شد و کارولا راکیته کاپیتان این کشتی دستگیر شد. وی اگر چه چندی‌ بعد آزاد شد اما این اقدام واکنش‌هایی را به دنبال داشت.

کشتی راکیته به مدت دو هفته در حالی که ده‌ها پناهجو را در خود جای داده بود در دریای مدیترانه سرگردان بود و به آنها اجازه ورود به بندر لامپدوسا داده نمی‌شد. این کاپیتان ۳۱ ساله، روز پنجشنبه به اتهام ارسال پیام نفرت و تحریک دیگران، از سالوینی شکایت کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.