کد خبر: 175520
یادداشت اتاق خبر 24:

انتظار مرگبار انگلیس

انگلیس و اروپا تصور نکنند که جمهوری اسلامی ایران به راهزنی دریایی آنها پاسخ نخواهد داد.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

نیروی دریایی انگلیس یک نفتکش ایران را در آبهای منطقه جبل الطارق توقیف کرده است. این توقیف به خاطر تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه انجام شده در حالی که این نفتکش گرچه به سوریه نمی رفت، اما اروپا این حق را ندارد حتی در صورتی که نفتکش راهی سوریه بود، آن را توقیف کند.

تحریم های اقتصادی و نفتی که اتحادیه اروپا علیه سوریه وضع کرده تنها باید از سوی کشورهای عضو این گروه اجرا شود و مصوبات این اتحادیه قابل اجرا و اعتنا از سوی دیگر کشورهای دنیا نیست.

همه در جمهوری اسلامی ایران متفق هستند که باید با اقدام انگلیس مقابله به مثل کرد، چشم در برابر چشم!
انگلیس سابقه خوبی در میان افکار عمومی مردم ایران ندارد، همه، حکومت سلطنتی انگلیس را که هنوز به صورت پادشاهی اداره میشود و با وجود ادعای دموکراسی، جمهوری نشده است، یک روباه پیر و مکار می دانند که با توطئه ها، دسیسه ها و اقدامات خود سعی دارد کشورهایی همچون ایران را تضعیف کند.

از حضور و سلطه انگلیسی ها در ایران سال ها می گذرد اما بریتانیا برای سال هایی که سلطه کامل بر ایران داشت دلتنگی می کند. در هر حال باید بپذیرد که بیش از 40 سال است که استقلال در ایران حاکم شده و اجازه دخالت و حضور بیگانه داده نخواهد شد. دوران قاجار و پهلوی به پایان رسیده است.

برای پاسخ دادن به اقدام نابخردانه انگلیس در توقیف کشتی نفتکش ایران در جبل الطارق وقت زیاد است و ایران در زمان مناسب و بجا پاسخ این اقدام لندن را خواهد داد و در آن هیچ شکی نیست، این موضوع را انگلیسی ها به خوبی می دانند.

انگلیس از زمانی که کشتی نفتکش ایران را توقیف کرد خود را آماده پاسخ جمهوری اسلامی ایران کرده است.

تجربه برای انگلیسی ها ثابت کرده که ایران نسبت به اینگونه رفتارهایی که از سوی سربازان انگلیسی سر زده حساس هستند و واکنش منطقی و قاطعی را نشان خواهند داد.

نمونه آن به اسارت در آوردن سربازان انگلیس در آبهای خلیج فارس بود که وارد حریم دریایی ایران شده بودند و از سوی یگان گشتی نیروی دریایی سپاه اسیر شدند.

هر چند گفته می شود که توقیف نفتکش ایران به تلافی سرنگون کردن پهپاد گران قیمت آمریکایی انجام شده اما میان این دو، تفاوت های زیادی وجود دارد.

پهپاد گلوبال هاوک آمریکایی که پیشرفته ترین نوع پهپاد برای عملیات جاسوسی است، در ارتفاع بسیار بالا با موشک ایرانی سوم خرداد هدف قرار گرفت و سرنگون شد.
پهپاد آمریکایی به حریم هوایی ایران تجاوز کرده بود و با وجود هشدارهای لازم، اما این هواپیمای بدون سرنشین به خاطر اطمینانی که به خود داشت، به راه خود ادامه داده چرا که تصور می کرد و احتمالاً یقین داشت که جمهوری اسلامی ایران سلاحی برای سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی ندارد.

اما زمانی که پهپاد با موشک ایرانی سوم خرداد ساقط شد، همگان شگفت زده و متحیر از واکنش ایران شدند.

پاسخ جمهوری اسلامی ایران به اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی نیز غافلگیر کننده و به موقع خواهد بود.

انگلیس همچنان در انتظار پاسخ ایران است و این انتظار برای رژیم سلطنتی بریتانیا سخت خواهد گذشت.

در خبرها آمده بود که یک نفتکش انگلیس در آبهای دریای عمان متوقف شده و جرأت ورود به خلیج فارس را ندارد.

نفتکش انگلیسی قرار بود تا خود را به بندر بصره برساند و به بارگیری نفت بپردازد.

«بلومبرگ» در این زمینه گزارش داده؛ نفتکش شرکت نفت «بریتش پترولیوم»به دلیل ترس از توقیف توسط ایران وارد خلیج فارس نمی‌شود.

نفتکش «بریتیش هریتیج» در حال حرکت به سوی بندر بصره در عراق بود که مسیر خود را تغییر داد. این نفتکش هم اکنون در سواحل عربستان سعودی قرار دارد.

همین ترس از اقدام متقابل از سوی جمهوری اسلامی ایران که به جان انگلیسی ها افتاده از توقیف واقعی یک یا چند نفتکش انگلیسی برای لندن درد آورتر است.

اما این ترس باعث نمیشود که ایران تلافی نکند و قطعاً پاسخ راهزنی و دزدی دریایی انگلیس را خواهد داد.

روز گذشته نیز سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، به انگلیس هشدار داد که اقدام آنها بی پاسخ نخواهد ماند.

انگلیس در انتظار مرگبار مانده است که پاسخ ایران به دزدی دریایی آنها چگونه خواهد بود، نمیداند امروز واکنش ایران را خواهد چشید یا فردا؟! اما هر چه هست می داند که باید طعم پاسخ ایران را بچشد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.