کد خبر: 175369

نمی‌توان برای ظهور امام زمان (عج) وقت دقیق تعیین کرد

عضو خانه مداحان گفت: اعمال در روز‌های جمعه دو برابرسایر روز‌های هفته محاسبه می‌شود به عبارت دیگه  روز جمعه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
اتاق خبر 24

«یدالله بهتاش» مداح برجسته کشور  ضمن اشاره به روایت‌های گوناگون در خصوص روز‌ جمعه و نامگذاری این روز به عنوان «جمعه‌های انتظار» گفت: در روایات از جمعه با نام سید روز‌های هفته یاد شده است و این مهم در روایات بسیاری مورد تاکید قرار گرفته است.

بهتاش در همین راستا اظهار کرد: روز‌های هفته به نام ائمه اطهار نامگذاری شده و زیارت‌های مخصوصی برای آنها نقل شده است، برای مثال روز‌های شنبه به عنوان روز حضرت محمد مصطفی (ص) و روز یکشنبه با عنوان روز حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س)، روز‌های دوشنبه نیز مختص امام حسن (ع) و امام حسین (ع)، روز سه شنبه با عنوان امام زین العابدین (ع)، امام باقر (ع) و امام صادق (ع) و روز چهارشنبه به نام حضرت موسی بن جعفر (ع)، امام رضا (ع)، امام جواد (ع) و امام هادی (ع) و پنجشنبه به نام امام حسن عسگری (ع) و روز جمعه با نام امام زمان (عج) قرار داده شده است، در عین حال در برخی روایات تاکید شده روز جمعه روزی است امام زمان (عج) در آن روز قیام می‌کند.

این کارشناس دینی با اشاره به یاد نام خدا و ائمه در تمام لحظات زندگی اظهار کرد: همه روز‌ها باید به یاد امام زمان (عج) باشیم، اما روز جمعه روز ویژه ایشان است و دعای ظهور در آن وارد شده و مومنان با دعا به درگاه خداوند برای سلامتی و ظهور امام زمان (عج) دعا می‌کنند.

وی به آرزوی منتظران اشاره و ابراز کرد: روز جمعه روزی است که منتظران انتظار بیشتری دارند و آنها معتقدند ممکن است آن جمعه موعود همین جمعه پیش رو باشد و بتوان جزء اصحاب ایشان باشند.

پیرغلام حسینی به علائم ظهور اشاره و تاکید کرد: ظهور علائمی دارد، نشانه‌هایی همچون تغییر در مدل لباس‌ها و نزدیک شدن شهر‌ها به هم را با خود به همراه دارد، اما با این همه نباید فراموش کرد این علائم فقط نزدیک شدن را نشان می‌دهد و به معنای صد در صد واقع شدن ظهور نیست در عین حال نمی‌توان برای ظهور وقت تعیین کرد.

وی به نشانه‌های مومن اشاره و اظهار کرد: کسی که دوست دارد جز اصحاب حضرت باشد باید در قدم اول پرهیزگار باشد، تقوا و پرهیزگاری ظهور را جلو می‌اندازد، همچنین توجه به حلال‌ و حرام‌  از اهمیت برخوردار است، بدین ترتیب یک منتظر واقعی کسی است که عمل به واجبات را در صدر اعمال و کار‌های خود قرار دهد.

بهتاش خاطر نشان کرد: امام زمان (عج) می‌آید تا عدل و داد را گسترش دهد، به همین منظور زمینه باید مساعد شود و عمل به واجبات و ترک محرامات جایگاه خاصی دارد لذا باید بستر را برای ظهور فراهم کرد. نکته قابل توجه اینکه در روایات آمده بیشتر یاران امام عصر (عج) در زمان انتظار ایرانی و شیعه و از قشر جوان هستند. پس جوانان باید در نظر داشته باشید که تقوا و عمل به واجبات می‌تواند زمینه را برای ظهور فراهم کند.

 

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.