کد خبر: 174505
یادداشت اتاق خبر 24:

دو رویکرد آمریکا در قبال ایران، تنش و عقب نشینی

دنیا در حال درک این موضوع است که آمریکا نخست تهدید می کند، اگر تن به تهدید بدهد پایان کار است و اگر تن ندهد آمریکا عقب نشینی می کند.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

آمریکا سال ها است که آن یکه تازی و اقتدار سابق خود را ندارد و این اتفاق را جمهوری اسلامی ایرانباعث شده، از زمانی که انقلاب اسلامی پیروز شد و مقابل همه زیاده خواهی های ایالات متحده ایستاد.

فرهنگ مقاومت و ایستادگی که می توان به جرأت مبدع و مجری آن را انقلاب اسلامی ایران دانست، اکنون به بسیاری از مردمان مسلمان و آزادی خواهان جهان انتقال پیدا کرده؛ این انتقال با زور و تحمیل، یا جنگ نبوده است بلکه به خاطر ماهیت انسانی، معنوی و اخلاقی جمهوری اسلامی است که باعث شده با وجود همه دشمنی ها و تبلیغات منفی علیه آن، گسترش یابد.

فرهنگ مقاومت، در منطقه نهادینه شده و میرود تا دیگر کشورهای اسلامی را که تحت سلطه زمامداران سرسپرده آمریکا و اسرائیل هستند نیز تحت تأثیر قرار دهد و باعث شود تا مردم علیه سران سرسپرده و دیکتاتور انقلاب کنند.

برای جلوگیری از گسترش فرهنگ مقاومت که در بدنه انقلاب اسلامی ایران به دیگر مردمان اسلامی صادر شده و دریافت خوبی هم داشته است، آمریکا با همراهی رژیم اسرائیل و دیگر سران کشورهای عربی منطقه سعی دارند از نفوذ هر چه بیشتر اندیشه مقاومت جلوگیری کنند.

همه تلاش هایی که اکنون علیه جمهوری اسلامی ایران میشود به خاطر آن است تا دست از گسترش فرهنگ و روحیه مقاومت در میان مردم مسلمان منطقه بردارد، در حالی که چنین فرهنگی پس از 40 سال در منطقه ریشه دار شده و حتی اگر ایران را نیز مهار کنند، آتش مقاومت و مبارزه ای که در میان مردم مسلمان کشورهای اسلامی آغاز شده نمیتوانند خاموش کنند و این آتش به سرعت در حال گسترش است و هر آنچه در تلاش برای خاموش کردن آن باشد خواهد سوزاند.

رژیم آمریکا می داند که برای جلوگیری از چنین فرایندی که میرود همه گیر شود، باید نخست، ایران را مهار کند، هر چند از عمق نفوذ ایران غافل است، اما ریشه اصلی را ایران می داند به همین خاطر است که سیاستی را در پیش گرفته تا بتواند به هر طریقی ایران را وادار به تمکین کند.

اما رویکردی که رژیم آمریکا علیه جمهوری اسلامی اسلامی ایران در پیش گرفته رویکردی است که باعث می شود ایالات متحده را در موقعیتی قرار دهد که تنها دو گزینه برای او دارد، یک گزینه ایجاد تنش، سایش و تهدید و فشار بیشتر علیه جمهوری اسلامی ایران و دیگر گزینه عقب نشینی از مواضع تندی که گرفته است.

هر دو گزینه تاکنون اجرا شده و برای رژیم آمریکا نتیجه نشده است، ابتدا فشار و تهدید و تنش آغاز، اما با مقاومت جمهوری اسلامی ایران روبرو شده است که این مقاومت باعث گشته تا رژیم آمریکا عقب نشینی کند و این عقب نشینی ها باعث می شود تا جایگاه هژمونی که ایالات متحده برای خود در دنیا ایجاد کرده تضعیف و تخریب شود.
نمونه های آن را میتوان حتی در نوع رفتار آمریکا با برخی دیگر از کشورهای دنیا دید، کره شمالی، ونزوئلا، چین و حتی روسیه از کشورهایی هستند که با رویکرد ایجاد تنش و عقب نشینی روبرو هستند.

آنها نیز سیاست مقاومت را در پیش گرفته اند و همین روند باعث شده تا آمریکا نتواند همچون گذشته به یکه تازی های خود ادامه دهد.

همگان در جریان ماجرای سرنگون کردن پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی با نام گلوبال هاوک از سوی پدافند موشکی یگان هوا فضای سپاه پاسداران هستند.

پس از سرگونی این پهپاد متجاوز، رئیس جمهور آمریکا دست به توئیت شد و به این ماجرا واکنش نشان داد و ایران را تهدید کرد، حمایت قاطع همگان از واکنش سریع و به هنگام سپاه پاسداران در سرنگونی پهپاد آمریکایی همراه با خونسردی که در ایران وجود داشت، باعث شد ترامپ عقب نشینی کند و این نتیجه ناتوانی در مقابل راهبرد مقاومت در برابر تهدید و ارعاب است.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.