کد خبر: 174473
یادداشت اتاق خبر 24:

چرا ترامپ عملیات علیه ایران را ناتمام گذاشت؟

پس از هدف قرار دادن پهپاد و سرنگونی با موشک سوم خرداد، تامپ ادعا کرد که حمل به سه سایت ایران در دستور کار بود!
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

ورود یک پهپاد فوق پیشرفته که بنا بر گفته کارشناسان نظامی دنیا، غیر قابل سرنگونی است، اما ایران بر عکس آن را ثابت کرد، نشان از برنامه ریزی برای یک اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران دارد.

یک پهپاد جاسوسی با نام گلوباک هاوک به همراه یک هواپیمای نظامی دیگر با 35 سرنشین در آسمان ایران دیده می شوند، نیروهای تروریست آمریکایی که در منطقه حضور دارند در این تصور هستند که گلوبال هاوک رادارگیری است و نمیتوان آن را سرنگون کرد.

این دو هواپیمای جاسوسی پیشرفته را خیال راحت به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران وارد شده و قصد جاسوسی از مواضع، پایگاه ها، سامانه های موشکی مستقر در منطقه و یک برآورد میدانی از شرایط داشت.

پس از چنین رفتاری از سوی نیروهای تروریسم سنتکام آمریکا در منطقه که از خاک رژیم امارات صورت گرفت، واکنش نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه نیروی هوافضا سپاه پاسداران که از سوی آمریکا در فهرست گروه های تروریستی این کشور قرار گرفته است، نشان از آمادگی کامل نیروهای مسلح و هوشیاری دقیق آنها دارد.

واکنش به یک تجاوز هوایی از سوی هر رژیم و کشوری که باشد، تفاوت نمی کند و با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد.

خونسردی و برخورد عادی فرماندهان نیروهای مسلح کشورمان، از آمادگی کامل آنها و روحیه بالای دلاوران جمهوری اسلامی خبر می دهد.

رفتار رسانه ای فرماندهان و جمیع نیروهای مسلح به گونه ای بود که آرامش همراه با اعتماد و اطمینان را در میان همه مردم ایجاد کرده بود و هیچگونه نگرانی به خاطر احتمال واکنش آمریکایی ها وجود نداشت.

ترامپ پس از با خبر شدن از سرنگونی پهپاد گرانقیمتی که به آسمان ایران آمده بود، برای این که در میان افکار عمومی آمریکا و دنیا سرافکنده نشود، در یک دروغ آشکار ادعا کرد که حمله به ۳ سایت ایران در دستور کار بود، ۱۰ دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم.
ترامپ علت متوقف کردن حمله به 3 هدف در ایران را اینگونه گفته که باعث کشته شدن 150 نفر می شد!

رئیس جمهور آمریکا مدعی شده؛ من این حمله را 10 دقیقه پیش از انجام متوقف کردم چرا که با اقدام ایران در سرنگون کردن پهپاد ما متناسب نبود.

بر اساس آنچه که از تحولات و واکنش هایی که از سوی آمریکایی ها و سران برخی رژیم های منطقه دیده میشود، همان زمان که پهپاد گرانقیمت آمریکایی به هماره یکفروند هواپیمای دیگر در آسمان ایران دیده شد و هدف قرار گرفت، طرح حمله به سه هدف در ایران در دستور کار بود.

این که ترامپ دستور لغو حمله را صادر کرد و سپس آن را لغو کرد، نه بخاطر متناسب نبودن سرنگون کردن پهپاد آمریکایی از سوی نیروی هوا فضای سپاه، بلکه آگاه شدن از آمادگی و هوشیاری نیروهای مسلح کشورمان در هر شرایطی بود.

ترامپ میخواهد یک افتضاح نظامی را که در جریان ورود پهپاد آمریکا به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاده با ژست انسان دوستانه به یک امتیاز و پیروزی تبدیل کند.

رئیس جمهور آمریکا در حالی خود را نگران کشته شدن 150 نفر در حمله احتمالی ارتش آمریکا به سه هدف در ایران نشان می دهد که سابقه جنایات این رژیم برای مردم کشورمان پوشیده نیست.

از کمک های نظامی و اطلاعاتی در جنگ صدام علیه ایران گرفته تا کودتا و حمل به طبس، در حالی که مهمترین جنایت آمریکا سرنگون کردن هواپیمای مسافربری بر فراز خلیج فارس بود که همه سرنشینان آن به شهادت رسیدند.

آمریکا هر جا کم می آورد سعی میکند به گونه ای این ضعف را جبران کند، در حالی که رژیم آمریکا به کشورهایی که از نظر نظامی و حمایت مردمی در ضعف قرار داشتند، بی درنگ حمله نظامی کرد.

لیبی زمانی که تضعیف شد و همه توان خود را به باد داد، با حملات آمریکا و دیگر نیروهای همپیمان او روبرو شد و سرانجام نیز معمر قذافی کشته شد.

عراق دوران صدام نیز چنین اتفاق افتاد، تحریم های شدید اقتصادی و جدایی مردم از حکومت رژیم صدام را تضعیف کرد و سرانجام آمریکا تصمیم به حمله نظامی گرفت بدون آن که یک گلوله از سوی نیروهای عراقی به سوی آمریکایی ها شلیک شود.

اما جمهوری اسلامی ایران بدون واهمه و بی درنگ به تجاوز هوایی نیروهای آمریکا واکنش نشان داد و یک فروند پهپاد فوق پیشرفته را سرنگون کرد و رئیس جمهور این کشور نیز عملیات را ناتمام گذاشت.

اگر پدافند هوایی کشور در این مقوله وارد عمل نشده بود و سامانه های موشکی به کار گرفته نمیشد، باید در انتظار ادامه عملیات نیروهای آمریکایی می بویدم.

تصمیم بجا، دقیق، مناسب و به هنگام فرماندهان نیروهای مسلح خاصه نیروی هوافضای سپاه پاسداران در این هنگام بسیار تعیین کننده بود. گرچه قطعاً و یقیناً دیگر نیروهای مسلح کشورمان نیز در آمادگی کامل به سر میبردند، اما واکنشی که پدافند هوایی نیروی هوا فضای سپاه از خود نشان داد، از تصمیم ترامپ جلوگیری کرد.

اکنون شوکی که به آمریکا، جنگ طلبان این کشور و ژنرال های پنتاگون با سرنگونی پهپاد کران قیمت گلوباک هاوک وارد شده آنها را نسبت به توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در زمینه نظامی آگاه تر خواهد کرد و از این پس شاهد رفتارهای چالش برانگیز از سوی آمریکایی ها در منطقه نخواهیم بود.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.