کد خبر: 174425
یادداشت اتاق خبر 24:

دستپاچگی آمریکا و انگلیس در متهم کردن ایران

انتشار عجولانه و وارد کردن اتهام بدون اسناد و مدارم محکمه پسند از حمله به نفتکش ها در دریای عمان علیه ایران، نشان از دستپاچگی و سراسیمگی طرف مقابل دارد.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

رفتار آمریکایی ها و انگلیسی ها در ماجرای حمله به دو نفتکش خارجی در دریای عمان به مانند فردی می ماند که سعی دارد خود را تبرئه کند و برای این منظور از همان ابتدای ماجرا و اتفاق با ارائه اسناد و مدارکی که سندیت آن ها بر اساس ادعای آمریکا و انگلیس قابل استناد نیست، سعی دارد با هوچی گری و فرافکنی، جرم خود را سرپوش بگذارد و طرف مقابل که هیچ نقشی در ماجرا نداشته متهم و مجرم جلوه دهد.

دو نفتکش در دریای عمان هدف قرار گرفت، آمریکا و انگلیس ادعا می کنند این دو نفتکش با برخورد با مین هایی مه ایران آنها را در منطقه ای که نفتکش ها حضور دارند مین گذاری کرده بود، هدف قرار گرفتند، اما آنچه که خدمه کشتی دیده اند، می گوید مین به کشتی ها برخورد نکرده بلکه شلیک در کار بوده است، عکس ها وفیلم هایی هم که آمریکایی ها آنها را منتشر کرده اند حفره ای را نشان می دهد که در بدنه و دیواره کشتی ایجاد شده که انفجار مین چنین خرابی به بار نیم آورد، بلکه این حفره ها محل اصابت موشک یا راکت است.

در فیلم و عکس هایی که پنتاگون منتشر کرده قایقی را نشان می دهد که در حال نجات خدمه نفتکشی است که منفجر شده و آنها را به قایق منتقل می کند.

هر چند چهره نیروهایی که در قایق حضور دارند مشخص نیست اما بر فرض هم که این قایق ها متعلق به نیروی دریای سپاه پاسداران باشد، چه تخلفی از سوی آنها سر زده که آمریکایی ها اینگونه با دستپاچگی سعی دارند القاء کنند ایران در انفجار نفتکش ها دست داشته است؟

قطعاً هنگام بروز چنین اتفاقاتی هر نیرویی که در منطقه حضور دارد وظیفه امداد رسانی نیز بر عهده این نیروها است تا با سرعت خود را به محل حادثه برسانند و به حادثه دیدگان امداد رسانی کنند.

صحنه جدا کردن یک مین از بدنه نفتکش نیز اقدامی پیش گیرانه برای جلوگیری از انفجار احتمالی آن از سوی قایقی که ادعا میشود متعلق به نیروی دریایی سپاه پاسداران است، انجام شده است.

هر نیرویی که در چنین شرایطی حاضر می شد نخستین اقداکی که انجام می داد خنثی کردن مین بود، چرا که احتمال انفجار آن بسیار زیاد است.

آمریکا و انگلیس تلاش زیادی را به کار گرفته اند تا بتوانند نقش ایران را در انفجار نفتکش ها اثبات کنند اما تاکنون با وجود انتشار اسناد جعلی و غیر قابل استناد موفق به این کار نشده اند.

روز گذشته سردار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران صراحتاً در پاسخ به ادعاها و اتهامات واهی آمریکا و انگلیس علیه ایران، گفت؛ جمهوری اسلامی ایران چنانچه اراده‌ای مبنی بر جلوگیری از صدور نفت از خلیج فارس را داشته باشد، به‌ دلیل قدرتمندی کشور و نیرو‌های مسلح، آن اراده را به ‌طور کامل محقق و به‌طور علنی و آشکار اعلام خواهد کرد.

با توجه به اتهاماتی که آمریکا و انگلیس علیه جمهوری اسلامی ایران وارد کرده اند، که البته اسناد و مدارک قابل قبولی نیز ارائه نداده اند، روشن است که در سر توطئه ای می پرورانند.

گسترش ناامنی در خلیج فارس و دریای عمان، اعزام نیروهای بیشتر نظامی از سوی انگلیس و آمریکا به منطقه که در تازه ترینی تصمیم که دو کشور گرفته اند انگلیس 100 نیروی ویژه دریایی و آمریکا نیز 1000 نفر از نیروهای ویژه دریایی خود را به منطقه اعزام می کنند.

رژیم تروریستی آمریکا در ماجرای نفتکش ها، بی درنگ ایران را متهم کرد، در حالی که هنوز زمانی از انفجار نگذشته بود. وزیر خارجه آمریکا و سپس ترامپ رئیس جمهور این کشور پیشتاز در این دروغگویی بودند.

بد عهد و دروغگو بودن آمریکا است که باعث شده حتی این دروغ ها از سوی همپیمانان رژیم ایالات متحده پذیرفته نشود.

حتی در نشست شورای امنیت سازمان ملل نیز پس از طرح ادعا و اتهام آمریکا و انگلیس علیه جمهوری اسلامی ایران، 13 کشور به ادعاهای این دو رژیم پاسخ منفی دادند و آن را قابل قبول ندانستند.

ایران نیز اطلاعات و اسنادی را در اختیار دارد که در زمان مناسب آنها را منتشر خواهد کرد تها ثابت کند چه نیروهایی در حمله به نفتکش ها دست داشتند.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.