کد خبر: 174379
یادداشت اتاق خبر 24:

بهانه ای برای اعزام نیروی نظامی به خلیج فارس

روشن بود که با سناریوی حمله به نفتکش ها در خلیج فارس و دریای عمان، رژیم هایی چون اگلیس و آمریکا در پس آن چه هدفی را دنبال می کنند.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

حمله به نفتکش های خارجی در دریای عمان و خلیج فارس به جمهوری اسلامی ایران نسبت داده شد در حالی که برای اثبات آن هیچ سند و مدرکی ارائه نشده چرا که واقعیت ندارد.

جمهوری اسلامی ایران می داند که در شرایط مجود اگر دست به اقدام علیه نفتکش های خارجی حاضر در خلیج فارس و دریای عمان بزند، بهانه خوبی دست آمریکا داده است تا بتواند یک اجماع جهانی را علیه ایران شکل دهد، پس به همین خاطر هم که شده ایران این بهانه را به آمریکا نخواهد داد.

طبیعی است که آمریکا با همراهی دیگر رژیم های سرسپرده در منطقه به اضافه انگلیس و رژیم اسرائیل در توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران دست به یکی کرده و کشتی های نفتکش خارجی در منطقه را هدف قرار دهند.

هدف قرار گرفتن نفتکش های خارجی در خلیج فارس و دریای عمان باعث ایجاد ناامنی در منطقه می شود و همین موضوع بهانه ای قرار می گیرد تا کشورهای فرامنطقه که مترصد بهانه برای حضور بیشتر در منطقه هستند، نیروهای خود را آماده گسیل به خلیج فارس کنند.

پس از حمله به دو نفتکش در دریای عمان که یکی از آنها متعلق به ژاپن بود و همزمانی حمله به این نفتکش با حضور نخست وزیر این کشور در تهران، مشکوک بودن این عملیات را نمایانتر کرد، چرا که با حضور آبه شینزو در تهران، جمهوری اسلامی ایران هیچگاه دست به عملیات علیه نفتکش ژاپنی نمی زد.

ایران نیازی ندارد به نفتکش های خارجی در خلیج فارس یا دریای عمان حمله کند، چه دلیلی می توان یافت که چنین واکنشی به سود ایران است؟!
جالبی ماجرای نفتکش ها در ایرن است که اکثر تحلیل گران خارجی اعتقاد دارند و در تحلیل ها و مقالات خود نوشته اند که ایران هیچگاه به نفتکش ها حمله نمی کند چون به زیان جمهوری اسلامی است.

با این وجود انگشت اتهامات به سوی ایران است و رژیم های قلدر و زورگو پس از حمله به نفتکش ها قصد دارند نیروی نظامی به منطقه اعزام کنند.

هم اکنون آمریکا و انگلیس دارای چندین پایگاه نظامی در منطقه هستند و ناوهای جنگی آنها نیز در آبهای دریای عمان و خلیج فارس و حتی دریا عرب حضور دارند و گشت زنی می کنند.

هزینه حضور نیروهای خارجی که عمدتاً آمریکایی و انگلیسی هستند، بر عهده رژیم های عربی منطقه همچون عربستان سعودی، امارات و بحرین است.

بهانه ای هم که آمریکا و انگلیس برای حضور بیشتر که به سرکیسه کردن رژیم های عربی منطقه است، تأمین امنیت نفتکش ها و صادرات نفت از خلیج فارس و دریای عمان است.

نشریه ساندی تایمز چاپ انگلیس نوشته لندن قصد دارد تا برای حفاظت از کشتی‌ها و سایر منافعش در منطقه خلیج فارس، ۱۰۰ نظامی از نیروی دریایی سلطنتی را به تنگه هرمز اعزام کند.

اعزام این نیروها پس از آن صورت می‌گیرد که در روزهای گذشته به دو نفتکش در تنگه هرمز حمله شد و آمریکا و انگلیس، سپاه پاسداران ایران را عامل آن معرفی کردند، اتهامی که ایران آن را به شدت رد می‌کند.

آمریکا نیز قصد دارد نیروهای خود را در منطقه افزایش دهد اما اتهام وارد کردن به سپاه پاسداران در حمله به نفتکش های خارجی از آن جهت است که آمریکا سپاه پاسداران را در فهرست گروه های تروریستی خود قرار داد و اکنون با این اتهام میخواهد ثابت کند که این نیرو یک سازمان تروریستی است.

اما به واقع روشن است که آمریکا در جریان نفتکش ها خود زنی نظامی کرده است و اکنون با بوق تبلیغاتی خود سعی دارد تا ایران را متهم این حمله نظامی به نفتکش ها معرفی کند.

اما واضح است که ایجاد ناامنی در مهمترین و حساسترین آبراه دنیا که محل صادرات درصد زیادی از نفت دنیا است، به زیان کشورهایی تمام خواهد شد که بیشترین سهم را در صدور نفت از این منطقه دارند و تبعاً نیز کشورهای خریدار نفت نیز به خاطر وجود تنش قادر به خریداری نفت از منطقه نخواهند بود و این وضعیت در اوضاع اقتصادی و صنعتی دنیا تأثیر مستقیم خواهد گذاشت و البته این اتفاق کمترین اثر منفی در بروز ناامنی در خلیج غارس و دریای عمان خواهد بود.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.