کد خبر: 174204
معاون پرورشی آموزش‌وپرورش:

آموزش‌زدگی آفت نظام تعلیم و تربیت است

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش رویکردی تربیتی و فرهنگی دارد و بزرگ‌ترین چرخش آن از نظام آموزشی به تربیتی است.
اتاق خبر 24

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک مدیران کل و معاونان سازمان نوسازی مدارس آسیب‌های اجتماعی را نتیجه غفلت و توجه به حاکمیت آموزشی دانست و تاکید کرد آموزش‌زدگی آفت نظام تعلیم و تربیت شده است.

علیرضا کاظمی در این گردهمایی که در اردوگاه شهیدباهنر برگزار شد، گفت: «توجه به رویکرد‌های قرآنی برای ما نعمت است. برای دستیابی به مکارم اخلاقی باید روی نفسمان پا بگذاریم، اما نه تنها مکارم اخلاقی، بلکه آداب و اخلاق هم کمرنگ شده است.»

وی افزود: «سند تحول بنیادین آموزش و پرورش رویکردی تربیتی و فرهنگی دارد و بزرگ‌ترین چرخش آن از نظام آموزشی به تربیتی است. همچنین مدرسه به عنوان اصلی‌ترین، اما نه تنهاترین رکن مطرح است.»

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: «سند تحول بنیادین باید در موضوعات فضا، معلم و کتاب درسی تجلی یابد.»

کاظمی گفت: «به طور معمول آمادگی برای زندگی آینده در فضا‌های غیرمدرسه‌ای شکل می‌گیرد و از این منظر اردوگاه‌ها اهمیتی والا پیدا می‌کنند؛ اکنون هزار و ۱۳۲ کانون فرهنگی تربیتی، ۷۵۰ مرکز مشاوره و ۳۵۰ اردوگاه داریم. البته باید فضای بیشتری برای فعالیت‌های پرورشی و تربیتی شکل گیرد تا دانش‌آموزان از آسیب‌های اجتماعی در امان باشند.»

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش افزود: «امروزه آسیب‌های اجتماعی نتیجه غفلت و توجه به حاکمیت آموزشی بوده است. آموزش‌زدگی آفت نظام تعلیم و تربیت شده است.»

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.