کد خبر: 174184
یادداشت اتاق خبر 24:

درسی از دیدار آبه شینزو با رهبر انقلاب

نمیتوان همه مشکلات دنیا را به گردن ظالمان و گردن کلفت ها انداخت، آنهایی که تن به ظلم می دهند و علیه ظالم هم قیام نمی کنند مقصرند.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

دنیای کنونی از دو قطب مظلوم و ظالم تشکیل شده است. انسان خوی زورگویی دارد و آنهایی که به قدرت می رسند، دوست دارند دستور بدهند، دیگران از آنها فرمانبرداری کنند، برای رسیدن به قدرت بیشتر، دیگران را زیر پای خود له کنند و به بالاترین اندازه قدرت در این دنیا دست یابند.

قدرت بی اغراق، لذت بخش است، اما ضعیف بودن و زیر پای ظالم له شدن هیچگاه لذت بخش نیست.

ظرفیت هر انسانی بستگی به خلقیات او دارد، اخلاق، انسانیت، تقوا، معنویت و بسیاری ویژگی های دیگر است که باید درون انسان قلیان کند، پرورش یابد تا اگر به مسندی و قدرتی دست یافت راه ظلم را نرود.

دنیا از روز خلقت چنین بوده است، داستان هابیل و قابیل را که همه می دانند، این شیوه تاکنون ادامه داشته و همچنان ظالم، ظلم خود را افزایش داده و مظلوم نیز تن به خواسته ظالم داده است.

اما در این میان جوامعی بوده و هستند که علیه ظلم و ظالم قیام کرده اند و به مبارزه پرداخته اند. جمهوری اسلامی ایران در عصر حاضر نمونه بارزی از قیام علیه ظلم و ستم است.

اگر نبود همین اندک جوامعی که علیه ظالمان جهان دست به انقلاب و قیام نمی زد، همه دنیا را ظلم ظالمان فرا گرفته بود و همه انسان ها زیر یوغ ظالم می رفتند.

نماد و نمود ظالم را در حال حاضر می توان آمریکا دانست، برای همین است که امام(ره) لقب شیطان بزرگ را به رژیم آمریکا داده است.

این شیطان بزرگ از زمانی که قاره آمریکا را اشغال کرد و بومیان و صاحبان اصلی آن را نابود نمود، ظلم و زورگویی را علیه مردمان اصلی قاره آمریکا به اوج خود رساند تا جایی که سرخپوستان آمریکا اکنون بی هویت شده اند و اگر در پی دیدن و یافتن یک سرخپوست در آمریکا هستید باید ذره بین دست بگیرید!

آمریکا روز به روز به قدرت خود افزود و در جریان افزایش قدرت برنامه هایی برای گسترش نفوذ و سیطره بر دیگر کشورهای دنیا را نیز در دستور کار داشت.

آمریکا در جنگ جهانی دوم بود که توانست سیطره و ظلم خود را بر دنیا تحمیل کند.

ورود رژیم ایالات متحده در جنگ جهانی دوم علیه متحدین که با رهبری آلمان و هیتلر آغاز شده بود، جنگ بین ظالمان بود.

متحدین و متفقین هر دو در پی دستیابی به قدرت و سیطره بیشتر بر دنیا بودند، آلمان نازی در زمان هیتلر پی به قدرت طلبی آمریکا برده بود برای همین جنگی را آغاز کرد تا پیش دستی کند و پیش از آن که آمریکا و همچنین شوروی با عقاید کمونیستی دنیا را تسخیر کنند، او چنین کاری را انجام دهد.

اتحاد دو قطب متضاد کمونیست و امپریالیست در جریان جنگ جهانی دوم برای نابودی رژیم و کشوری که سعی داشت آنها را اشغال و تضعیف کند یکی از اتفاقات نادر دنیا است، اما چنین شد و این دو، فتوحات جنگ جهانی دوم را میان خود تقسیم کردند. و دو قطب بلوک شرق و بلوک غرب شکل گرفت.

اما ماجرایی در جریان جنگ جهانی دوم در شرق آسیا اتفاق افتاد که بسیار مهم و بی نظیر است.

ژاپن نیز جزو کشورهای متحدین در جنگ جهانی دوم بود، این کشور در ان زمان که اکنون نزدیک به 70 سال می گذرد، یکی از پیشرفته ترین کشورهای دوران خود بود، نیروی نظامی با تجهیزات و تسلیحات پیشرفته آن زمان درون ژاپن ساخته می شد، ژاپن دارای تکنولوژی بود، برخی تصور می کنند این کشور پس از جنگ جهانی دوم و شکست در آن، با حمایت های آمریکا خود را بالا کشید و اکنون به یکی از قطب های اقتصادی جهان تبدیل شده است، در حالی که ژاپن پیش از جنگ نیز پیشرفته بود.

آمریکا اکنون بر ژاپن سیطره دارد پرتاب دو بمب اتم در شهرهای ناکازاکی و هیروشیما و قتل عام صدها هزار نفر از مردم این کشور ژاپن را شکست داد، آن خوی و خصلت ظلم ستیزی در مردم ژاپن دیده نمی شود، این کشور پس از شکست در جنگ جهانی دوم تسلیم خواسته های آمریکا شد و بیش از 70 سال است که خود را به ایالات متحده واگذار کرده و حتی حق آن را ندارد تا بتواند برای خود تصمیم بگیرد که با کدام کشور رابطه برقرار کند یا آن را گسترش دهد و یا حتی با چه کشوری قطع رابطه کند یا سطح روابط را کاهش دهد.

نباید به ظاهر ژاپن نگریست، درست است که این کشور یکی از کشورهای پیشرفته دنیا و قطب صنعتی است، همه میدانند که ژاپن تولید کننده بسیاری از محصولاتی است که شاید اکنون یکی از آن محصولات در خانه های ما نیز وجود داشته باشد.

اما سبک زندگی مردم ژاپن بسیار تغییر کرده و به خاطر اوج صنعتی شدن این کشور، مردم نیز ماشینی شده اند و بیشتر ساعات وقت خود را به کار اختصاص داده اند تا چرخ این قطب صنعتی بودن بچرخد.

ژاپن ماشین تولید کننده است، عمده محصولات این کشور برای مصارف آمریکایی ها تولید میشود، بیشتر تولیدات ویژه ژاپن برای تسلیحات نظامی آمریکا به کار می رود، سیستم الکترونیکی و دیجیتالی تسلیحات نظامی آمریکا را ژاپن تولید می کند، در واقع ژاپن کارگر آمریکا است و مردم این کشور با وجود پایگاه های نظامی آمریکا در خاک خود تحت اشغال هستند.

کشوری که حتی حق تصمیم گیری برای خریدن یا نخریدن نفت از ایران را به خاطر تهدید و تحریم آمریکا ندارد، آیا از استقلال و غرور ملی برخوردار است؟

اما شاید اکنون با زورگویی های آمریکا در جهان، یک نهضت و انقلاب اراده ها آغاز شود و باعث گردد تا کشورها و مردمانی چون ژاپن مقابل سیطره آمریکا بر اراده و استقلال کشور آفتاب تابان، قیام کنند و به آن اشغال و سلطه پایان دهند. بعید نخواهد بود که چنین اتفاقی بیفتد و مردم ژاپن نیز خود را از چنگ زور و سلطه آمریکایی ها نجات دهند.

دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب اسلامی و نوع رفتاری که حضرت آیت الله خامنه ای با آبه شینزو داشتند ممکن است بر روی روحیات نخست وزیر ژاپن تأثیر گذاشته باشد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در آن دیدار با صراحتی وصف نشدنی و قاطعیتی بی نظیر که شاید نخست وزیر ژاپن تاکنون چنین ندیده باشد، آنجا که خطاب به نخست وزیر ژاپن فرمودند؛« ما در حسن نیت و جدی بودن شما تردیدی نداریم اما در خصوص آنچه از رئیس جمهور آمریکا نقل کردید، من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمیدانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.»

آیا آقای آبه شینزو نخست وزیر کشوری صنعتی و پیشرفته که مردمانش ساعتهای زیادی را صرف کار می کنند و تبدیل به ماشین شده اند میتواند همچون رهبر انقلاب اسلامی ایران درباره ابرقدرتی همچون آمریکا اینگونه سخن بگوید؟!

زمان آن فرا رسیده که کشورها و مردم دنیا اراده خود را به ظلم و زورگویی رژیم هایی چون آمریکا نشان دهند و خود را از چنگ سلطه آنها رها کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار نخست وزیر ژاپن درباره اراده خطاب به آبه شینزو فرمودند؛
«ژاپن کشور مهمی در آسیا است و اگر به گسترش روابط با ایران تمایل دارد باید اراده قاطع خود را نشان دهد، همانگونه که برخی کشورهای مهم این اراده را نشان داده اند.»


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.