کد خبر: 174182
دبیر کل ستاد بازسازی عتبات عالیات خبر داد

صدور همزمان گذرنامه و ویزای اربعین در دفاتر پلیس + ۱۰ در سال۹۸

 احمد محمدی فر گفت: دفاتر پلیس + ۱۰ هم این امکان را فراهم کرده اند که کسانی که برای گرفتن گذرنامه مراجعه می‌کنند از همانجا ویزا هم بگیرد.
اتاق خبر 24

احمد محمدی فر، دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی ، درباره رویکرد‌های پیش روی ستاد مرکزی اربعین حسینی برای اربعین سال ۹۸ گفت: رفع مشکلات سال گذشته در دستور کار است تا بتوانیم این موراد اشکال را مرتفع کنیم و موضوع دیگری که دنبال می‌کنیم این است که در سال ۹۸ تلاش می‌شود که وجهه‌ی مردمی بودن مشارکت‌های مردمی را توسعه دهیم و سومین مورد اولویت بحث‌های فرهنگی است.

وی در ادامه درباره اولویت‌های فرهنگی پیش روی ستاد اربعین برای سال ۹۸ گفت: دو رویکرد اساسی دارد که یکی از آن‌ها این است که فضای معنوی که در عراق است را به نوعی تکمیل کنیم در راستای این حرکتی اصیل اربعین حرکت کنیم و در حقیقت پیام اربعین را به نحو مناسبی هم به داخل کشور و هم به خارج از کشور برسانیم.

دلال بازی صرفا به دلیل ناآگاهی مردم است

وی در ادامه در پاسخ به اینکه برخی دلالان همچنان هزینه صدور ویزا از زوار عتبات عالیات می‌گیرند گفت: متاسفانه برخی از دلالان هنوز برای صدور ویزا از مردم پول می‌گیرند که علت آن عدم آگاهی مردم است و مردم باید در این زمینه محتاطانه‌تر عمل کنند. دلال بازی صرفا به دلیل ناآگاهی مردم است.

محمدی فر در ادامه در پاسخ به این سوال که با توجه به رایگان شدن هزینه صدور ویزا حجم زوار افزایش پیدا خواهد آیا محدودیتی در صدور ویزا در زمان اربعین خواهیم داشت گفت: محدودیت در زمینه صدور ویزا نداریم.

وی در ادامه درباره مکان‌های صدور ویزا در سال جدید گفت: امسال علاوه بر کنسولگری‌ها، دفاتر سازمان حج و زیارت، دفاتر پلیس ۱۰+ هم این امکان را فراهم کرده اند که کسانی که برای گرفتن گذرنامه مراجعه می‌کنند از همانجا ویزا هم بگیرد.

 در سال های قبل در روزهای آخر اعزام ها به عتبات برای حضور در مراسم اربعین امکان صدور همزمان ویزا و گذرنامه در دفاتر پلیس فراهم می شد که امسال از همان ابتدای اعزام ها این امکان برای زائران فراهم شده است.

 

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.