کد خبر: 174122
یادداشت اتاق خبر 24:

پاسخ به ادعای آقای تاجزاده

بحث تبلیغات انتخاباتی و وعده هایی که نامزدها می دهند داغ شده تا جایی که معاون حقوقی رئیس جمهور نیز درباره آن سخن گفته است.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

خانم جنیدی گفته است؛ «شما انتخابات بدون وعده در دنیا دارید؟ آن وقت دیگر انتخابات نمی شود! مگر می شود بگویی من در انتخابات شرکت می کنم اما کار خاصی نمی توانم انجام دهم!»

روشن است که برای داغ کردن تنور انتخابات یکی از ابزارها وعده هایی است که نامزدهای ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی  شوراهای شهر و روستا مطرح می گویند.

اما معاون حقوقی رئیس جمهور به نظر می رسد اصل موضوع را متوجه نشده، مشکل با دادن وعده و تبلیغات انتخاباتی نیست مشکل آنجا است که وعده های فریبنده انتخاباتی داده می شود تا باعث شود مردم در انتخاب خود، به گزینه درست رأی ندهند.

اما موضوع وعده های فریبنده که دست نیافتنی است و حتی از چارچوب وظایف فرد برگزیده نیز فراتر است، یک وجه ماجرا است و وجه دیگر آن ایرادات و اشکالاتی است که برخی نسبت به نظارت شورای نگهبان و احراز صلاحت ثبت نام کنندگان در انتخابات وارد می کنند.

این طیف و جریان فکری که سابقه مقابله با شورای نگهبان را در کارنامه خود دارد، به هر بهانه ای هر از گاهی یک انتقادی به شورای نگهبان می کند و موضوع را دوباره بر سر زبان ها می اندازد.

اکنون نیز به بهانه سخنان سردار سرلشکر صفوی انتقاد بی منطق از شورای نگهبان آغاز شده و در این زمینه یکی از پیشتازان این امر آقای مصطفی تاجزاده از جمله افرادی است که در فتنه 78 و حتی 88 آتش بیار معرکه بود، توپخانه خود را در سالی که انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه آن برگزار خواهد شد راه انداخته است.

نقل قولی که آقای تاجزاده از سردار صفوی کرده تحریف شده است، او در فضای مجازی سخنان سردار صفوی را اینگونه نقل کرده و البته تعریض هم به آن داشته است.

«سردار صفوی علت مشکلات را تشخیص نادرست مردم احساساتی و دم دمی مزاج ایران می خواند تا کسی به دخالت های روز افزون دولت پنهان فکر نکند که به ویژه با حربه نظارت استصوابی مانع ورود شایستگان به چرخه مدیریت کشور میشود و اجازه حل معضلات ملی و بین المللی را نمیدهد.»

اکنون همان جمله درستی که سردار سرلشکر صفوی گفته چنین است؛
«اگر مردم کشورمان در انتخابات‌ شورای شهر، مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری درست انتخاب کنند خیلی چیزها درست می‌شود اما چه کنیم که مردم ما احساساتی هستند و شب یک فکر می‌کنند و صبح یک رأی دیگر می‌دهند.»

در این جمله سردار صفوی آیا دم دمی مزاج دیده می شود؟

اما درباره آن بخش از سخن آقای تاجزاده که همچون گذشته به شورای نگهبان پرداخته و این نهاد را از گزند انتقاد مخرب خود محروم نکرده باید گفت نامزدهای شوراهای شهر و روستا با نظارت استصوابی شورای نگهبان وارد عرصه انتخابات نمی شوند، شورای نگهبان در این زمینه مسئولیتی ندارد. پس چرا وضعیت شوراهای شهر و روستا در این دوره که اکثر آنها را همفکران آقای تاجزاده مدیریت می کنند، وخیم است؟

شورای شهر و شهرداری تهران مثال روشن و تازه ای است، از این که بگوییم شهرداری که طیف سیاسی مستقر در شورای شهر تهران چندی پیش برگزیده بود، اکنون به جرم قتل در بازداشت به سر می برد و مسائل دیگری هم وجود دارد که از وابستگان طیف سیاسی آقای تاجزاده از آن با انحطاط اخلاقی یاد می کند و می گوید جریان اصلاح طلب با انحطاط اخلاقی مواجه شده است.

نظارت شورای نگهبان و نظارت استصوابی این نهاد قانونی است که باعث شده و می شود تا از ورود افرادی با شرایط غیر قابل پذیرش در جایگاه و مسئولیتی جلوگیری شود.

با وجود این که شورای نگهبان نظارت استصوابی دارد و احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری از سوی این شورا انجام می شود، اما دیده شده و وجود دارد برخی از راه یافتگان پس از انتخابات یک چهره و واقعیت دیگری را از خود بروز می دهند که تا پیش از آن دیده نشده بود.

اگر همین نظارت استصوابی شورای نگهبان وجود نداشته باشد، یقین بدانید که افرادی وارد عرصه انتخابات خواهند شد که با عوام فریبی بیشتر مردم را به سوی خود جلب می کنند تا رأی بیاورند.

آنگاه با وجود افراد ناصالحی که بدون نظارت شورای نگهبان وارد قدرت و مسئولیت شده اند، اوضاع کشور چگونه خواهد بود؟

 دولت کنونی برآمده از دل طیف سیاسی اصلاح طلب نیست؟ قرار بود دولت تدبیر و امید با پیروی از تفکرات جریان سیاسی اصلاحات، همه مشکلات کشور را با مذاکره با آمریکا و توافق بر سر فناوری هسته ای ایران حل کند.

فرصت مذاکره و توافق هم به دولت تدبیر و امید داده شد اما پس از گذشت 5 سال از دولت تدبیر و امید، چه نتیجه ای به دست آمد؟

اصلاح طلبان در جریان عمر سیاسی خود بیراهه های زیادی رفته اند که زیان های زیادی هم به انقلاب، مردم و کشور وارد کرده است. اما باز هم دیده می شود که هنوز اصرار بر تکرار آن بیراهه ها دارند.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.