کد خبر: 174067
یادداشت اتاق خبر 24:

تدارک جنگ نفتکش ها در خلیج فارس

آمریکا در صدد ایجاد اجماع جهانی علیه ایران است آمریکایی ها در خلیج فارس و دریای عمان جنگ نفتکش ها را به راه انداخته اند تا با ایجاد ناامنی، علیه ایران اجماع جهانی ایجاد کنند.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

جنگ عراق علیه جمهوری اسلامی ایران در ماه های پایانی خود شاهد یک ترفند دیگر از سوی آمریکا با اجرای صدام برای جلوگیری از شکست مقابل ایران بود، صدام با راه اندازی جنگ نفتکش ها سعی داشت تا مانع صادرات نفت ایران شود.

آمریکا در جنگ نفتکش ها در خلیج فارس در کنار نیروهای ارتش صدام قرار گرفت و در چندین مرحله با نیروهای ایران در خلیج فارس درگیر شد و به سکوهای نفتی جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و چندین نفتکش کشورمان حمله کرد.

هدف آمریکا از به‌ راه انداختن جنگ نفتکش ها جلوگیری از صادرات نفت ایران بود، اما در این کار شکست خورد.

عراق نتوانست دستورات آمریکا را به خوبی اجرا کند و آمریکا نیز مقابل نیروی دریایی ارتش و سپاه که از قایق های تندرو بهره می بردند، با وجود همه تجهیزات پیشرفته شکست را پذیرفت.

همه کشورهای عربی منطقه خلیج فارس در این جنگ، امکانات خود را در اختیار آمریکا و عراق قرار داده بودند اما پیروز میدان نبرد نفتی، جمهوری اسلامی ایران بود.

در جنگ نفتکش ها به 400 تا 500 کشتی نظامی و غیر نظامی حمله شد.

آمریکایی ها همزمان با جنگ نفتکشها در خلیج فارس برای فشار به جمهوری اسلامی ایران دست به یک جنایت فجیع زدند.

عراق متحمل شکست های سنگینی در جبهه های جنگ شده بود، جنگ نفتکش ها نیز آنگونه که از سوی آمریکا پیش بینی می شد، پیش نمی رفت، ایالات متحده نیاز به یک اهر فشار داشت تا بتواند حرکت پیروزی های ایران در جبهه ها را متوقف کند.

دوزادهم تیر ماه 1367 بود که ناو آمریکایی وینسنس هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران را در آسمان خلیج فارس هدف قرار داد و سرنگون کرد.همه سرنشین های آن به شهادت رسیدند.

با این وجود بازنده جنگ نفتکش ها در خلیج فارس آمریکا و صدام بودند چرا که نتوانستند ایران را از صادرات نفت خود محروم کنند.

اکنون نیز آمریکایی ها با دستورالعمل هایی که به سرسپردگان خود در منطقه خلیج فارس داده اند، تاکنون نتوانسته اند توطئه خود را علیه ایران به ثمر برسانند.

آمریکایی ها در خلیج فارس یک جنگ نفتکش های دیگر راه انداخته اند که هدف آن به صفر رساندن صادرات نفت ایران است.

اقداماتی که آمریکایی ها برای این منظور انجام داده اند نتوانسته به طور کامل این هدف را برای ایالات متحده دست یافتنی کند، راه حلی برای آن نیاز بود که با دو انفجار و حمله به چند نفتکش در خلیج فارس و دریای عمان به نظر می رسد که در حال شکل گیری است.

آمریکا برای این که بتواند یک اجماع منطقه ای و جهانی عیهه جمهوری اسلامی ایران ایجاد کند نیاز به یک بهانه و دلیل داشت تا بتواند دیگران را نیز با خود همراه کند.

برخی کشورهای منطقه که سرسپرده آمریکا هستند نیازی به دلیل و بهانه ندارند و خود آنها در سناریویی که ایالات متحده در حال پیاده کردن آن است نقش دارند.

پس از انفجار در بندر الفجیره و هدف قرار گرفتن چند نفتکش در این بندر، که در طراحی آن ایران به چنین حملاتی متهم شده بود، انفجار چند نفتکش دیگر در دریای عمان همزمان با حضور نخست وزیر ژاپن در تهران و دیدارهای مهمی که با مقانات کشورمان داشت، بار دیگر ایران متهم به این کار شد در حالی که اسناد و مدارکی که ثابت کند ایران در این انفجارها نقش داشت، ارائه نشده است.

آمریکا همچنان اصرار بر آن دارد که ایران دست به چنین اقداماتی در خلیج فارس و دریای عمان می زند، اما نا امن شدن خلیج فارس و دریای عمان به سود چه کسی است و به زیان چه کسی؟

طبیعی است که اگر خلیج فارس نا امن شود همه کشورهای منطقه زیان خواهند دید و قطعاً با وجود این ناامنی که گسترش هم خواهد یافت، مشکلات زیادی در صادرات نفت و رفت و آمد نفتکش ها ایجاد می شود. ایران نیز دچار تبعات ناامنی خلیج فارس خواهد شد.

حتی کشتی های تجاری که نفت حمل نمی کنند و حامل کالاهای دیگری هستند نیز نخواهند توانست در امنیت کامل در دریای عمان و خلیج فارس حرکت کنند.

حال به ماجرای انفجار در چند نفتکش در دریای عمان توجه کنیم که آمریکایی ها فیلمی را منتشر کرده اند که در آن نشان می دهد نیروهای ایرانی در حال خنثی کردن یک مین که به یکی از نفتکش ها چسبیده، هستند.

ایران یکی از نخستین کشورهایی بود که پس از اطلاع یافتن از انفجار در چند نفتکش در دریای عمان به نجات خدمه آنها شتافت و از مهلکه نجات داد.

تعداد زیادی از خدمه نفتکش نجات داده شدند و در هنگام عملیات نجات، نیروهای ایرانی متوجه یک مین زیر نفتکش می شوند که طبیعی است باید خنثی شود.

اکنون پرسش این است که آمریکایی ها از صحنه خنثی کردن مین، فیلم ارائه داده اند و مدعی شده اند که ایران در حال نابودی اسناد و مدارکی است که ثابت می کند ایران در انفجار نفتکش ها دست داشته اما چگونه است از هنگام عملیات نیروهای ایران برای حمله به نفتکش ها فیلم و سندی ندارند؟!

روشن است که مین خنثی شده که به دست نیروهای ایران افتاده مدرکی است که می تواند دست پشت پرده انفجار نفتکش ها در دریای عمان را رو کند.

آمریکا و برخی رژیم های عربی منطقه تنها به ادعا علیه ایران بسنده می کنند و برای اثبات ادعاهای خود هیچ سند و مدرکی هم ارائه نمی \دهند.

تاکنون همواره در چنین اتفاقاتی انگشت اتهام به سوی ایران دراز می شد اما بدون ارائه اسناد و مدارک لازم که بتواند ادعا را ثابت کند، زمان آن است تا یک کمیته حقیقت یاب بی طرف و مستقل ابعاد دیگری از انفجارهای نفتکش ها را بررسی کند و دیگر احتمالات را نیز در نظر داشته باشد که امکان زیادی دارد برخی از رژیم های منطقه، رژیم آمریکا و رژیم اسرائیل در راه اندازی این بازی کثیف نقش داشته باشند که قطعاً دارند.

به این جمله و سخن سرپرست وزارت دفاع آمریکا که درباره حمله به دو نفتکش در دریای عمان پرداخته توجه کنید.

پاتریک شاناهان گفته؛ آمریکا در صدد ایجاد اجماعی جهانی علیه ایران است.

وی گفت که تمرکز او، مایک پمپئو، وزیر خارجه و جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، تلاش برای ایجاد «یک اجماع جهانی در مقابل این مشکل جهانی» است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نخستین واکنش خود به انفجار نفتکش ها مدعی شد جمهوری اسلامی ایران عامل حمله به دو نفتکش در دریای عمان است.

وزیر خارجه انگلیس نیز هم صدا با آمریکا تاکید کرده؛ سپاه پاسداران عامل حملات به دو نفتکش در دریای عمان است و از نظر این کشور هیچ عامل دولتی دیگری را نمی‌توان مسئول دانست.

پیگیری های آمریکا ودرخواست برگزاری جلسه شورای امنیت سازمان ملل نشان می دهد که ایالات متحده در حال ایجاد یک اجماع جهانی علیه ایران است، برای این که اجماع ایجاد شود، باید بهانه و دلیلی وجود داشته باشد تا بتواند دیگران را با خود همراه کند، اما جامعه جهانی اکنون باید در جهت مخالف ادعاهای آمریکا حرکت کند و با رایزنی های مقامات جمهوری اسلامی و درخواست های رسمی ایران مطالبه خود که برای رسیدن به حقیقت در باره انفجار نفتکش ها است، تحقیقات را به سوی برخی کشورهای منطقه همچون امارات و عربستان و حتی از همه مهمتر رژیم اسرائیل ببرند و با وجود تحقیقات منصفانه و به دور از نفوذ آمریکا حقایق روشن خواهد شد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.