کد خبر: 173991

جلسه شورای امنیت سازمان ملل با موضوع حادثه دریای عمان

جلسه شورای امنیت سازمان ملل که پشت درهای بسته برای بررسی موضوع حادثه روز پنجشنبه برای دو نفتکش در دریای عمان برگزار شد، بدون حصول نتیجه پایان یافت.  
اتاق خبر 24

در حالی که اتهام‌زنی‌های بی‌سند آمریکایی‌ها علیه ایران در ماجرای حادثه رخ داده برای دو نفتکش در دریای عمان ادامه دارد، جلسه شورای امنیت سازمان ملل درباره این موضوع برگزار شد و بدون حصول نتیجه پایان یافت.

صبح پنجشنبه (روز گذشته) دریای عمان در مرکز ثقل رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی قرار گرفت. بنا بر منابع خبری، دو نفتکش هدف حمله قرار گرفتند 

بعد از انتشار این خبر، مقام‌های ایرانی ضمن محکوم کردن حمله به این دو نفتکش در دریای عمان، از ماموریت امدادی نیروهای دریایی ایران به اعضای این دو نفتکش حادثه دیده خبر دادند و وزیر خارجه ایران هم این حملات را «مشکوک» خواند 

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، به دنبال بروز حادثه برای دو نفتکش در دریای عمان، اعضای شورای امنیت سازمان ملل عصر روز پنچشنبه به وقت محلی نیویورک در جلسه‌ای پشت درهای بسته به بررسی این موضوع پرداختند؛ جلسه‌ای که بدون حصول نتیجه پایان یافت.

این مقام آمریکایی مدعی شد که حملات روز پنجشنبه در دریای عمان «نشان می‌دهد که ایران تهدیدی واضح برای صلح و امنیت بین‌المللی است».

کوهن همچنین از شورای امنیت سازمان ملل خواست که در روزهای آینده رایزنی‌ها و گفت‌و‌گوهای بیشتری درباره این موضوع و «چگونگی پاسخ به آن» انجام دهند.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، «منابع دیپلماتیک گفتند که دیگر اعضای شورای امنیت سازمان ملل اتفاق نظری با موضع واشنگتن ندارند و تاکید داشته‌اند که هیچ سند روشنی درباره ارتباط ایران با این حملات وجود ندارد».

«منصور العطیبی» نماینده کویت در سازمان ملل (به عنوان یکی از اعضای غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل) خواهان تحقیقات بیشتر درباره حادثه روز گذشته در دریای عمان شد و در این باره گفت: «ما می‌خواهیم بدانیم چه کسی پشت این حملات بوده است».

منبع: خبرگزاری فارس