کد خبر: 173900

کمیته اطلاعات سنای آمریکا پسر ترامپ را احضار کرد

 یک منبع آگاه در کنگره آمریکا می‎گوید که کمیته اطلاعات سنا در یک نشست غیرعلنی پرسش‌هایی را از پسر ارشد رئیس جمهور این کشور خواهد داشت.
اتاق خبر 24

«ترامپ جونیور» در یک جلسه پرسش و پاسخ کمیته اطلاعات سنای آمریکا شرکت می‌کند.

رویترز به نقل از منابع آگاه کنگره گزارش داد در این نشست غیرعلنی که روز چهارشنبه برگزار می‌شود سؤالاتی از ترامپ جونیور پرسیده خواهد شد.

این پرسش‎ها طیفی گسترده از موضوعات از جمله این که ترامپ جونیور چه چیز‌هایی را درباره پروژه برج ترامپ در مسکو می‌داند شامل می‌شوند.

از دیگر موضوعاتی که در این نشست مورد بررسی قرار می‌گیرد نشسی است که ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ در برج ترامپ در نیویورک برگزار شده و طی آن ترامپ جونیور، جرد کوشنر و پاول مونافورت با یک وکیل روس که گفته می‌شود اطلاعات زیان‌باری درباره «هیلاری کلینتون» داشته دیدار کرده‌اند.

بر اساس گزارش منبع آگاه کنگره، مقامات کمیته اطلاعات سنا خواهان پرسش از ترامپ جونیور درباره جلسه استماع او در کمیته قضایی سنا در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ هستند که درباره نقش وی در پروژه برج ترامپ در مسکو برگزار شده بود.

کمیته اطلاعات مجلس سنا به ریاست «ریچارد بور»، سناتور جمهوری‌خواه، تنها کمیته سنای آمریکا است که در حال انجام تحقیقات دو حزبی درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا است.

 

منبع: میزان