کد خبر: 173872
یادداشت اتاق خبر 24:

عقب نشینی آمریکا از سر ترس یا تاکتیک؟

آمریکا با تهدیدات نظامی و اعزام ناو هواپیمابر آبراهان لینکلن به منطقه جمهوری اسلامی ایران را سنجید و محک زد.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

پیش از این نوشته بودیم که آمریکایی ها در پی یافتن کم هزینه ترین راه برای وادار کردن ایران برای تمکین به خواسته خود هستند و جنگ تنها راه پر هزینه و پر خسارت برای ایالات متحده است.

تا زمانی که جمهوری اسلامی ایران مقتدر و قدرتمند حضور دارد و روز به روز نیز بر این توانایی و توانمندی افزوده می شود، هیچگاه آمریکا دست به اقدام نظامی علیه ایران نخواهد زد.

سیاست فشار حداکثری از سوی آمریکا با جنگ اقتصاد، تحریم ها و تهدیدات نظامی راهبردی است که حکام رژیم ایالات متحده علیه ایران در پیش گرفته اند.

آمریکا هر جا نقطه ضعفی در ایران ببیند از همان روزنه وارد میشود تا بتواند ضربه خود را بزند.

روشن است که پس از توافق هسته ای و بی نتیجه ماندن برجام برای ایران، رژیم آمریکا از فرصت سوزی هایی که در ایران به خاطر سرگرم شدن به مذاکرات و توافق هسته ای صورت گرفت، فرصت طلبی کرد و با دریافت اطلاعاتی از شرایط اقتصادی کشور علاوه بر این که تعهدات خود را در برجام اجرا نکرد، بلکه با تشکیل اتاق جنگ اقتصادی وارد این فاز شد.
آمریکایی ها اما از یک نظر همچنان احساس خطر شدید می کنند و آن بخش نظامی و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است که تحت فرماندهی حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب قرار دارد.

آمادگی کامل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در هر شرایطی مهمترین مولفه بازدارندگی مقابل تهدیدات نظامی است که رژیم آمریکا در چند ماه گذشته علیه ایران به کار برده است.

اگر اقتدار نظامی که با پیشرفت های بزرگ به مرحله تهاجمی نیز رسیده است، نبود، ایالات متحده اندکی برای انجام نیت خود درنگ نمی کرد.

اگر فرمانده کل قوا حضرت آیت الله خامنه ای در سخنان خود درباره تهدیدات نظامی آمریکا علیه ایران، سخن نمی گفتند و به رجز خوانی های مقامات این رژیم پاسخ نمی دادند، سران آمریکا تصور می کردند که ایران چیزی در چنته خود ندارد.

فرماندهان نیروهای مسلح نیز همپا و همراه فرمانده خود که نشان تبعیت از ولایت فقیه دارد و رمز پیشرفت های نیروهای مسلح در جمهوری اسلامی ایران است که در ارتش و سپاه پاسداران تجلی دارد، با حضور بجا و در بزنگاه های لازم پاسخ های قاطع و انقلابی به تهدیدات آمریکایی ها داده اند و در شکل عملیاتی نیز در صحنه هایی که احساس شده باید خودی نشان داد ورود کرده و با رونمایی از برخی دستاوردهای نظامی و دفاعی و در رزمایش ها دشمن را به عقب رانده اند.

روز گذشته بود که از سامانه پدافند هوایی 15 خرداد با قابلیت های ویژه رونمایی شد. این سامانه صد در صد بومی و ساخت داخل است و میتواند با امکاناتی که برای آن تعبیه شده هر گونه پرنده مهاجم را هدف قرار داده و نابود کند.

اگر اکنون می بینیم که آمریکایی ها از تهدیدات خود عقب نشینی کرده اند و دیگر برای ایران رجز نمی خوانند، به خاطر ایستادگی انقلابی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و دستاوردهایی است که در زمینه نظامی به دست آمده است.
آمریکا در ماجرای جنگ لفظی نظامی عقب نشینی نکرد بلکه ترسید و این ترس باعث شد کوتاه بیاید، شاهد این ادعا نیز توقف ناو هواپیمابر لینکلن در خارج از خلیج فارس و دریای عمان، در دریای عرب و شرق دریای عمان است  و از ورود به منطقه خود داری می کند.

جمهوری اسلامی ایران برخی از آنچه که در زمینه پیشرفت های نظامی و دفاعی داشته رونمایی کرده و آنها را به رخ دشمنان کشانده است، اما اینها، همه دستاوردها نیست بلکه برخی از آنها رونمایی نشده و همچنان سری باقی مانده است که در صورت دست از پا خطا کردن دشمنان، سلاح های سری ایران نیز وارد عملیات خواهد شد.
آمریکایی ها هنوز در ماجرای به تور انداختن پهپاد آر کیو 170 که یکی از پیشرفته ترین پهپادهای آمریکا است، گیج هستند و نمی توانند باور کنند که این هواپیمای بدون سرنشین غنیمت جنگی برای ایران است.

نیروهای مسلح برای هر گونه تحرکی با هر نوع سلاحی و تجهیزاتی که آمریکایی ها در منطقه دارند، خود را آماده کرده و سلاح مورد نیاز برای مقابله با آن را ساخته اند.

اگر در زمینه نظامی همچون هسته ای عقب نشینی انجام می شد به امید آن که توافق با آمریکا مشکلات را حل می کند، چه امتیاز و دستاوردی نصیبمان شده بود؟

آیا غیر از حمله نظامی آمریکا به ایران می توان تصور دیگر داشت؟

ناوهای آمریکایی زمانی که قصد ورود به منطه خلیج فارس را دارند به خوبی متوجه وجود و حضور موشک های کروز که شکارچی ناوهای آمریکایی است می شوند، سیستم های راداری و الکترونیکی ناوها به خوبی این موشک ها را حس می کنند و این همان وحشتی است که در دل سربازان و نیروهای تروریست آمریکایی در خلیج فارس، دریای عمان و پایگاه های منطقه ای آنها می افتد.
عقب نشینی آمریکایی ها از سر ترس است نه تاکتیک، که اگر تاکتیک بود، ناو هواپیمابر لینکلن در دریای عرب متوقف نمی شد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.