کد خبر: 173870
یادداشت اتاق خبر 24:

سراسیمگی میانجی ها برای سفر به تهران برای چیست؟

اگر با وجود تنش هایی که درمنطقه خلیج فارس وغرب آسیا وجود دارد یک درگیری نظامی رخ دهد امنیت رژیم هایی در منطقه به خطر می افتد که حتی برای آمریکا از امنیت خود بیشتر است.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

رژیم تروریستی آمریکا منطقه خلیج فارس را سال های طولانی حیاط خلوت خود می پنداشت اما با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، خواب خوش آمریکایی ها آشفته شد.

ایالات متحده از یک سو با حمایت گسترده از رژیم جنایتکار و اشغالگر اسرائیل در غرب آسیا و تحت سلطه در آرودن رژیم های عربی منطقه سعی کرد تا جای پای خود را در منطقه محکم کند که البته در این زمینه موفق هم بود.

وجود پایگاه های نظامی گوناگون آمریکا در برخی رژیم های عربی منطقه، چپاول سرمایه نفت ملت مسلمان و فروش تسلیحات نظامی به رژیم های عربی همه در راستای تحت سلطه قرار دادن رژیم های سرسپرده منطقه است.

جمهوری اسلامی ایران بر اساس آرمان های انقلابی خود از همان زمان پیروزی انقلاب اسلامی، سیاست های رژیم پیشین را کنار گذاشت و با بستن سفارتخانه رژیم صهیونیستی در پی ارمان های اسلامی و انقلابی گام برداشت.

تا پیش از این ایران حیاط خلوتی برای نیروهای آمریکایی و اسرائیلی بود.

جمهوری اسلامی ایران با وجود روحیه انقلابی هیچگاه نظامی گری را در راه انقلاب به کار نگرفته است و تنها با افزایش توان نظامی و دفاعی خود سعی داشته امنیت ایران را تأمین و تضمین کند.

سیاست ایران اسلاممی مبتنی بر تأثیر معنوی و فرهنگی بر افکار عمومی منطقه است که به نظر می رسد با وجود گذشت 40 سال از عمر انقلاب اسلامی این هدف با درصد بالایی محقق شده است.

ترس و وحشت رژیم های آمریکا، اسرائیل و رژیم های عربی منطقه همچون سعودی از همین است که نفوذ معنوی ایران پایه های این رژیم ها را در منطقه متزلزل کرده و فرو بریزد.

حتی با صراحت باید گفت که دوری و ترس از جنگ در منطقه با ایران به خاطر به خطر افتادن امنیت رژیم صهیونیستی و برخی از رژیم های سرسپرده عربی منطقه است.

روشن است که در صورت وقوع درگیری در منطقه، جمهریاسلامی ایران بی درنگ و بی ملاحظه نخستن مکانی را که هدف موشک های نقطه زن خود قرار خواهد داد سرزمین های اشغالی و تل آویو خواهد بود، چرا که رژیم صهیونیستی دشمن اصلی ایران در منطقه عرب آسیا است و محرک رژیم های عربی برای ایجاد ائتلاف ضد ایرانی در منطقه است.

اکنون که از سوی برخی سران و مقامات کشورهای منطقه و فرا منطقه برای پایان دادن به تنش هایی که آمریکا ایجاد کرده و هدف آن نیز جمهوری اسلامی ایران است، میانجیگری را آغاز کرده اند، احساس خطری است که به خاطر به خطر افتادن منافع رژیم های صهیونیستی و رژیم های عربی در منطقه است.

دورژیم در غرب آسیا بیشترین دشمنی و خصومت را با جمهوری اسلامی ایران دارند، رژیم اسرائیل و رژیم سعودی، به خطر افتادن امنیت این رژیم ها برای آمریکا بسیار هزینه ساز است، آمریکا علاوه بر این که عربستان سعودی را همچون گاو شیر ده دوشیده، برای تأمین امنیت حکام سعودی هزینه هم کرده است.

این دو رژیم در تلاش هستند تا امنیت جمهوریاسلامی ایران را به هم بزنند و به خطر بیندازند، هدف تشکیل گروه های تروریستی در منطقه و در کشورهای سوریه و عراق، به خطر انداخت ا منیت جمهوری اسلامی ایران بود که با ورود به موقع و بجای ایران در منطقه این توطئه عقیم ماند.

حمایت های عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی از تروریست های تکفیری وهابی داعش در سوریه و عراق است که آنها همچنان حضور دارند و در طراحی های بعدی این نیروها از سوریه و عراق به دیگر کشورهای منطقه همچون افعانستان، پاکستان و برخی دیگر از کشورهای مسلمان نقل مکان داده شده و می شوند.

یکی از دلایل مهمی که جنگی در منطقه آغاز نمی شود موضوع امنیت رژیم اسرائیل است، که اگر آغاز شود شهرهای متعلق به رژیم صهیونیستی با با موشک های بالستیک ایران با خاک یکسان خواهد شد و عربستان سعودی نیز در امان نخواهد بود.

چنین جنگی هیچگاه از سوی ایران آغاز نخواهد شد بلکه جمهوری اسلامی در کمین نشسته تا رژیمی دست از پا خطا کند تا پاسخ مناسب را نیز دریافت کند.

میانجیگران نگران حق جمهوری اسلامی و امنیت ایران نیستند و اگر سراسیمه راهی تهران شده و قصد دارند پا در میانی کنند، به خاطر امنیتی است که حتی مقامات کشورهای میانجی نیز برای آن هزینه داده اند.

 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.