کد خبر: 173823

حرکت هولناک سارقان برای فرار از دست پلیس+فیلم

 لحظات تعقیب و گریز پلیسی برای دستگیری سارقان پایتخت.
اتاق خبر 24

سارقان برای فرار از دست پلیس مسیر خلاف جهت اتوبان سعیدی را در پیش گرفته بودند اما سرانجام با هوشیاری پلیس دستگیر شدند.

 

 

 

 

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی اظهار داشت:اواسط خرداد ماه سال جاری واحد گشت پلیس آگاهی تهران بزرگ، حین گشت زنی در محدوده پاسگاه نعمت آباد به یک دستگاه خودروی پراید به همراه راننده و یک سرنشین خانم مظنون شدند. در طی استعلام سابقه خودرو از مرکز فرماندهی و کنترل پلیس آگاهی، مشخص شد خودرو دارای سابقه سرقت است.

وی افزود:با مشخص شدن این موضوع مأموران با اعلام دستور ایست به راننده خودرو خواستار توقف خودرو شدند، اما متهم وی با افزایش سرعت اقدام به فرارکرد و به این ترتیب عملیات تعقیب و گریز پلیس آغاز شد.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی ادامه داد:متهم با فرار به سمت بزرگراه آیت اله سعیدی و حرکت در خلاف جهت خودرو‌های عبوری با پرتاپ کردن اموال مسروقه از قبیل: ضبط و پخش – باند – آچار چرخ –‌ای سی یو قصد داشت مانع از ادامه تعقیب و گریز واحد گشت پلیس شوند که باتوجه به مهارت و تجربه عوامل گشت پلیس آگاهی با شلیک چند تیر هوایی، خودروی مسروقه در خیابان ۴۵ متری زرند با خودرو‌های عبوری تصادف و هر سرنشین پراید سرقتی دستگیر شدند.

وی تشریح کرد:در تحقیقات بعمل آمده از متهمان به ده‌ها فقره سرقت خودرو و محتویات داخل خودرو معترف و در بررسی سوابق کیفری هردو مشخص شد دارای چندین فقره سابقه کیفری در جرایم مختلف هستند. پس از پایان تحقیقات ابتدایی پلیس هر دو متهم با صدور قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

منبع: میزان