کد خبر: 173790
یادداشت اتاق خبر 24:

موشکهای فتوشاپ قابل مذاکره است؟

پیشرفت های موشکی جمهوری اسلامی ایران چه در زمینه نظامی و چه علمی خشم رژیم های آمریکا و اسرائیل را برانگیخته است.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

توانمندی موشکی ایران که عامل اصلی بازدارندگی مقابل تهدیداتی است که دشمنان علیه ایران ایجاد می کنند، از موضوعاتی است که تمایل دارد بر سر آن همچون فناوری هسته ای مذاکره و معامله کند.

موشک های بالستیک نیروهای مسلج جمهوری اسلامی ایران قابلیت های خود را نشان داده و ثابت کرده است که از قدرت ویرانگر بالایی برخوردار است و از آن مهمتر دقت زیاد موشکهای دوربرد و میانبرد ایران است که هر هدف را نابود می کند.

اصرار و تأکید آمریکایی ها نشان میدهد که آنها از بابت وجود موشک های ایران با تعداد و حجم بالا بسیار نگرانند، نگرانی آنها برای زمانی است که اگر بخواهند دست از پا خطا کنند، آنگاه بارانی سیل اسا از موشک های بالستیک ایران بر سر آمریکایی ها در منطقه و هر نقطه ای که پایگاه دارند فرود خواهد آمد.

موشک های ایران در چند نوبت ساده و بسیاری پیش دستی آزمایش عملیاتی خود را نشان داده اند آنجا که پایگاه گروه تروریستی داعش در خاک سوریه هدف قرار گرفت تنها یک نمونه کوچک از قابلیت موشکی ایران را به نمایش گذاشت و ثابت کرد که جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به هر گونه تهدید، جدی و قاطع است.

پس از آن بود که چند فروند موشک دیگر به پایگاه های گروه های کوموله  دموکرات در خاک کردستان عراق شلیک شد و با برخورد موشک های ایران، ده ها نفر از تروریست های این گروه های ضد انقلاب به هلاکت رسیدند.

آیا میتوان فلسفه وجودی موشک های ایران که بارها کارآیی و کارآمدی خود را نشان داده اند نادیده گرفت و کتمان کرد؟

اگر موشکی وجود ندارد، اگر هیچ شهر موشکی در ایران برای به وحشت انداخت دشمنان به نمایش در نیامده است، پس چرا آمریکایی ها خواهان مذاکره بر سر توانمندی موشکی ایران و برچیدن آن هستند؟

برایان هوک نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور ایران در ادعایی مضحک مدعی شده که تصاویر آزمایش‌های موشکی و جنگنده‌های ایرانی محصول فتوشاپ است!

وی مقامات کشورمان را به فریبکاری در راستای بزرگنمایی دستاوردهای دفاعی و نظامی ایران و پنهان‌کاری درخصوص نیات واقعی خود متهم کرده است.

وی در پیامی ویدئویی مدعی شد که ایران صحنه‌های پرتاب موشک خود را با فتوشاپ خلق کرده تا به این ترتیب توانایی‌های موشکی خود را به رخ بکشد.

هوک در ادامه ادعاهای مضحک خود می‌افزاید: ایرانی‌ها تصاویر هواپیماهای قدیمی را هم دستکاری کرده‌اند تا آنها را به جای جت جنگنده رادارگریز جا بزنند.

آقای برایان هوک از این سخنان چه اهدافی را دنبال می کند؟

آیا او در پی تحریک ایران برای شلیک چند فروند موشک در یک عملیات آزمایشی و رزمایشی است؟

آیا هوک قصد دارد ایران را وادر به شلیک موشک کند آنگاه در پس این اقدام رسانه های جبهه استکبار بر روی این شلیک مانور رسانه ای بدهند و فضای منفی علیه ایران ایجاد کنند؟

یا شاید هم اعتقاد قلبی برایان هوک که نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور ایران است، همین است واعتقاد دارد موشک ها و هواپیماهای جنگنده ایرانی فتو شاپ است؟

اگر چنین اعتقادی در میان مقامات آمریکایی وجود دارد پس چرا مذاکره بر سر توانمندی موشکی جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکایی ها پیگیری می شود؟

جمهوری اسلامی ایران در ماجرای هسته ای هیچگاه به سوی ساخت سلاح هسته ای منحرف نشد و این موضوع را آمریکایی ها و آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز می دانند، اما فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران وجود داشت.

آمریکا با برجام فناوری هسته ای ایران را تعلیق و تعطیل کرد، با وجودی که هیچ فعالیت غیر قانونی در زمینه هسته ای وجود نداشت.

اکنون نیز آمریکایی ها با رفتارهایی که بروز می دهند، یا نداشتن تعادل روحی خود را نشان می دهند یا این که بر جنگ روانی و رسانه ای افزوده اند.

تاکنون دو مرتبه از موشک های بالستیک ایران برای نابودی تروریست ها یتحت حمایت رژیم های آمریکا، اسرائیل و سعودی به کرا گرفته شده و در هر دوبار نیز به تلفات سنگین آنها منجر شده است.

با این وجود آمریکا و اروپا ایران را متهم به حمایت از تروریست می کنند، در حالی که ایران در خط مقدم مقابله با تروریسم قرار دارد و هزاران نفر از هموطنانمان به دست تروریست ها شهید شده اند.

در هر صورت آقای برایان هوک نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور ایران، با این سخنان موضوع مذاکره بر سر توانمندی موشکی ایران متفی است چرا که فیلم ها و عکس هایی که از شلیک موشکی ایران پخش میشود یا از هواپیماهای جنگنده بمب افکن ساخت ایران فیلم و تصاویر منتشر می شود، فتو شاپ است و چیزی که واقعی نیست قابل مذاکره و معامله هم نیست.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.