کد خبر: 173471

فتاحی: همه جای دنیا اتفاقاتی شبیه فینال جام حذفی رخ می‌دهد

سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت که همه جای دنیا، اتفاقاتی مشابه حوادث دیدار فینال جام حذفی ایران رخ می‌دهد.
اتاق خبر 24

سعید فتاحی درباره حاشیه‌های دیدار فینال جام حذفی فوتبال اظهار داشت: مطابق قانون، سکوهای ورزشگاه باید به صورت ۵۰-۵۰ تقسیم می‌شد. همه می‌دانند که داماش ۵۰ درصد ورزشگاه را پُر نمی‌کرد. همان‌طور که تصاویر آن موجود است، سکوهای تماشاگران را از سمت جایگاه پرسپولیس پُر کردیم. هواداران پرسپولیسی زیادی به ورزشگاه آمدند و ما تصمیم گرفتیم ۲۰ درصد ورزشگاه را خالی نگه داریم.
وی ادامه داد: حدود ۱۰، ۱۵ تماشاگر داماش در آن زمان به ورزشگاه آمده بودند و بقیه تماشاگران حامی تیم پرسپولیس بودند. تماشاگران پرسپولیس به سکوها هجوم آوردند و در سکوهای جایگاه داماش نشستند. گفتیم که هواداران داماش را به جایگاه VIP بیاوریم که هواداران پرسپولیس از روی میله‌ها وارد ورزشگاه شدند و جایگاه VIP را هم پُر کردند. همین اتفاق باعث شد هواداران داماش مجبور شوند که از ورزشگاه بیرون بیایند. خیلی تلاش کردیم و یگان ویژه هم از مردم خواست که جایگاه تماشاگران داماش را خالی کنند.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ با بیان اینکه قانون حق را به هواداران تیم داماش می‌دهد، تصریح کرد: بازیکنان پرسپولیس مانند سیدجلال حسینی و بیرانوند هم از هواداران تیم خود خواستند که سکوهای داماش را خالی کنند که این کار انجام نشد. از ۲۸ هزار صندلی ورزشگاه، ما ۲۰ هزار بلیت فروختیم، اما تماشاگران از در و دیوار و بدون بلیت وارد ورزشگاه شدند.

فتاحی در پاسخ به این پرسش که آیا اگر بازی در ورزشگاه دیگری برگزار می‌شد، او دیگر از سمتش برکنار نمی‌شد، خاطرنشان کرد: برکناری من بحث دیگر است. از من درباره بازی پرسیدید و من درخصوص این دیدار حرف می‌زنم. همه تلاش کردند که بازی برگزار شود. من و بهاروند چند بار با مدیرعامل داماش صحبت کردیم، اما حرف حقی زد. متأسفانه به خاطر ازدحام زیاد، مسابقه را با دو ساعت تأخیر آغاز کردیم که از این بابت از همه عذرخواهی می‌کنم.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا بازی در شهر دیگری برگزار نشد، گفت: مثلاً در کدام شهر برگزار می‌کردیم؟ پس از بازی هفته آخر پرسپولیس برابر پارس جنوبی، گفتم که مشهد یکی از نامزدهای میزبانی فینال جام حذفی است، اما جام حذفی یادواره آزادسازی خرمشهر است و نظر دوستان این بود که به احترام شهدای خوزستان، بازی در این استان برگزار شود. فقط من در سازمان لیگ تصمیم‌گیرنده نیستم. شما ورزشگاه از این شیک‌تر می‌خواهید؟ ما دو ورزشگاه شیک داریم که یکی امام رضا (ع) مشهد است و یکی شهدای فولاد اهواز.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در مورد تصرف جایگاه خبرنگاران توسط برخی از هواداران اظهار داشت: من از این بابت از خبرنگاران هم عذرخواهی می‌کنم. جایگاه خبرنگاران همانند جایگاه داماشی‌ها پُر شد، اما سپس هر دو جایگاه خالی شد.

فتاحی در پاسخ به این پرسش که چه نمره‌ای به نحوه برگزاری فینال جام حذفی می‌دهد، تصریح کرد: قطعاً به دیداری که با دو ساعت تأخیر برگزار می‌شود، نمی‌توان که نمره خوبی داد و من هم نمره قبولی نمی‌دهم.

وی در پاسخ به سؤالی درباره مقایسه برگزاری فینال جام حذفی و فینال لیگ قهرمانان اروپا خاطرنشان کرد: این اتفاقات همه جای دنیا رخ می‌دهد و در اروپا هم افتاده است. مگر دیشب تلویزیون چند بار بازی را به خاطر جیمی‌جامپ‌هاقطع نکرد؟ از همکاران خودتان که روز گذشته در مادرید بودند، بپرسید چند نفر به زمین آمدند. آنجا که مهد فرهنگ است. ما به اتفاقات پیش از بازی نمره قبولی نمی‌دهیم، اما این حوادث نتیجه یک سلسله اتفاقات بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم