کد خبر: 173428

گزارش میدانی از روند نزولی در بازار ارز

سیاست عرضه ارز با قیمتی ارزان تر از قیمت رایج در بازار توسط صرافی های بانکی در حاشیه بازار ارز این روزها شکل مشهودی به خود گرفته است.
اتاق خبر 24

ده ها صرافی مستقر در خیابان های جمهوری اسلامی و فردوسی و خیابان های فرعی منتهی به آن ها در پایتخت این روزها شرایط آرامی را سپری می کنند، قیمت ارز نیز روندی نزولی به خود گرفته است، آن چنان که طی یک هفته گذشته از ارقامی در مرز 15هزارتومان در آخرین لحظات تهیه این گزارش دیروز به 13هزار و 500 تا 600 تومان برای خرید و 13هزار و 400 تومان برای فروش رسیده بود.

سیاست عرضه ارز با قیمتی ارزان تر از قیمت رایج در بازار توسط صرافی های بانکی از جمله صرافی ملی و صرافی ملت و... در حاشیه بازار ارز این روزها شکل مشهودی به خود گرفته است، مثلا گرچه درزمان تهیه این گزارش قیمت ارز روی گیشه برخی از صرافی ها رقم 13هزار و 600 تومان را نشان می داد اما صرافی ملی در نزدیکی میدان فردوسی ارز را برای خریداران به قیمت 13هزار و 500 تومان عرضه می کرد که همین موضوع موجب ایجاد صف کوتاهی نیز پشت این صرافی شده بود.

البته در بررسی که طی چند روز گذشته در بازار داشتیم ، روند عرضه ارز به قیمتی حدود 50 تومان پایین تر از قیمت رایج در بازار در این صرافی قابل مشاهده بود که سیاستی در زمینه کنترل و کاهش تدریجی قیمت بازار محسوب می شود اما این که چقدر این سیاست در بلند مدت می تواند موثر و دارای آثار مداومی باشد، موضوعی است که نیازمند رصد و تحلیل بیشتری است.
منبع: خراسان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.