کد خبر: 173404

رشد کرم کدو در مغز زن 42 ساله!+عکس

زن 42 ساله ای که از ناتوانی در به یاد آوری کلمات و لرزش درناحیه دستانش رنج می‌برد پس از مراجعه به پزشک متوجه وجود یک تومور عجیب درناحیه مغز خود شد.
اتاق خبر 24

با وجود اینکه سالیان سال است شاهد رشد علم در صنعت پزشکی و کشف و اختراع داروها برای انواع بیماری ها هستیم اما با این حال هنوز هم وجود روش های غلط در رژیم های غذایی و عدم توجه به بهداشت فردی باعث به وجود آمدن بیماری‌هایی می‌شوند که فقط تعداد اندکی ازآنها  قابل درمان اند ولی متاسفانه برای برخی هنوز درمان قطعی و ریشه‌ای پیدا نشده است.
بسیاری از افراد کشورهای مختلف از عادات غذایی ویژه ای برخوردارند غافل از اینکه این عادات ممکن است به مرور زمان دردسرهای عظیمی به بار آورد.

این زن 42 ساله آمریکایی می‌گوید:«مدتی بود در بیان و به یادآوری کلمات دچار مشکل شده بودم و از لرزش دستانم عذاب می‌کشیدم».

پس از آزمایش های مکرر که جراحان در بیمارستان Mount Sina نیویورک انجام دادند نتایج اسکن مغز نشان داد که او یک ضایعه ، در حدود اندازه سنگ مرمر، در لبه راست مغز دارد که باید به‌ سرعت خارج شود.

در ماه سپتامبر، پزشکان جمجمه این زن را در یک عمل سه ساعته باز کردند، اما  خبری از تومور مغزی با اندازه سنگ مرمر نبود، چراکه آنها با یک کرم کدو مواجه شدند!

تومور بدخیم

گروه پزشکی او اظهار کردند: «ما برای خروج که تومور خطرناک و نسبتاً بزرگ خود را آماده کرده بودیم اما زمانی که جمجمه را باز کردیم  با یک کرم کدو مواجه شدیم این مشاهده برای ما خوشایند بود چراکه خبری از آن تومور بدخیم نبود».

تومور بدخیم

این کرم‌ها به‌صورت نواری، طولانی و مسطح هستند که در روده حیوانات زندگی می‌کنند و شایع‌ترین علت ابتلا به  آن خوردن گوشت و نوشیدنی‌های الکل‌دار است.

نکته جالب اینجاست که این انگل‌ها از تغذیه خودشان خبر ندارند، آنها از سطح بیرونی خود برای جذب مواد مغذی و دفع استفاده می‌کنند تا جایی که سایر اعضای بدن را نیز آلوده می‌کنند.اما با این حال اگر به موقع شناسایی شوند قابل درمان هستند و زندگی بیمار را تهدید نمی‌کنند.

منبع : ریشه