کد خبر: 173296

قیمت جهانی نفت در بازار امروز

قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۲ دلار و ۳۸ سنت معادل ۳.۶ درصد کاهش به ۶۴ دلار و ۴۹ سنت رسید.
اتاق خبر 24

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با 2 دلار و 38 سنت معادل 3.6 درصد کاهش به 64 دلار و 49 سنت رسید. قیمت نفت خم آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با 3 دلار و 9 سنت معدل 5.5 درصد کاهش به 53 دلار و 50 سنت رسید.

قیمت نفت برنت دیروز تا رقم 64 دلار و 37 سنت رسید که پایین ترین رقم از 8 مارس تاکنون بود. نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم روز گذشته به پایین ترین رقم از 14 فوریه یعنی 53 دلار و 41 سنت رسید.

قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا در ماه می به ترتیب 11 و 16 درصد کاهش داشت که بیشترین افت ماهانه از ماه نوامبر تاکنون بود.

ترامپ روز پنجشنبه گفت که اگر مکزیک جلوی موج ورود غیرقانونی مهاجران به خاک آمریکا را نگیرد، تعرفه های بیشتری بر کالاهای وارداتی از این کشور وضع خواهد کرد. بر این اساس قرار است از 10 ژوئن 5 درصد تعرفه بر کالاهای مکزیکی وارداتی بر آمریکا وضع شود و این رقم هر ماه افزایش یافته و در اول اکتبر به 25 درصد برسد.

این اقدام ترامپ می تواند به خرید نفت شرکت های آمریکایی از مکزیک لطمه بزند. به گفته تحلیلگران موسسه پی وی ام: «پالایشگاه های آمریکایی روزانه حدود 680 هزار بشکه نفت از مکزیک وارد می کنند. تعرفه 5 درصدی موجب افزایش 2 میلیون دلاری هزینه روزانه خرید نفت از مکزیک برای شرکت های آمریکایی خواهد شد.»

منبع: خبرآنلاین