کد خبر: 173273

متقاضیان خرید خودرو بخوانند و آگاه باشند

از پس یک سال تنش در بازار خودرو، قیمت‌ها به تازگی روندی کاهشی را آغاز کرد و وزیر صنعت اعلام کرده این روند ادامه دارد.
اتاق خبر 24

در شرایطی که بازار خودرو هر روز شاهد ثبت رکوردهای تازه بود، برخی با استناد به تحرکات دلالان خواستار حذف موافه نرخ از آگهی‌های مجازی شدند.

مسئولان نیز بارها وعده کاهش قیمت‌ها را با اجرای طرح‌های متعدد دادند، از جمله فروش فوری خودرو در قالب تحویل سی روزه و سرعت بخشی به ایفای تعهدات پیشین، اما در عمل این اقدامات و برنامه‌ها نتوانست مشکلات را حل کند.

انتشار اخباری در خصوص ترخیص خودروهای در گمرک مانده اما نکته مهمی بود که بازار را تحت تاثیر قرار داد. کاهش محسوس قیمت‌ها در بازار تحت تاثیر ریزش نرخ دلار از یک سو و به کف رسیدن تقاضا از سوی دیگر نیز این امید را زنده کرده است که تعدیل قیمت‌ها در این بازار ادامه یابد.رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره علت کاهش نرخ خودرو در بازار در روزهای اخیر، به خانه ملت گفت: نرخ خودرو عمدتا تحت تاثیر مسائل روانی بازار است؛ در دوره‌ای به دلیل نوسانات ارز، نرخ سازی‌ها در فضای مجازی و… نرخ خودرو افزایش پیدا کرد.

وی افزود: تصمیماتی مانند ترخیص خودروهای مانده در گمرک بر نرخ خودرو در بازار اثر مثبت داشت و قیمت‌ها را کاهشی کرد.

این وزیر کابینه دوازدهم با بیان اینکه وزارت تحت امرش برای ساماندهی بازار خودرو و کاهش قیمت‌ها تصمیماتی اتخاذ کرده است، اظهار کرد: حدود 50 هزار دستگاه خودروهای کف پارکینگ در روزهای آینده به مشتریان تحویل داده می‌شود که اثر بسیار خوبی بر بازار دارد.

استقبال از مصوبه مجلس

رحمانی تصویب طرح ساماندهی بازار خودرو را در بهبود شرایط بازار موثر دانست و خاطرنشان کرد: مصوبه مجلس اثر مثبتی بر نرخ خودرو در بازار و کاهش التهابات داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره آخرین وضعیت خودروهای مانده در گمرک، گفت: بیشتر آنها ترخیص شده‌اند.

منبع: جام نیوز